3 things entrepreneurs can learn from successful ecommerce brands

3 درس از برندهای بزرگ برای کارآفرینان تازه‌ کار

زمان مطالعه 2 دقیقه
3 درس از برندهای بزرگ برای کارآفرینان تازه‌ کار

امروزه برای راه اندازی و اداره یک فروشگاه فیزیکی یا اینترنتی نکات زیادی وجود دارد که شما بسیاری از آن‌ها را می‌توانید با استفاده از تجربیات بدست آمده از سوی برند‌های برتر جهان بدست آورید. به این موضوع نیز توجه داشته باسید که هیچ راه تضمین شده‌ای هم در این دنیا وجود ندارد که بتواند پیشرفت کسب و کار اینترنتی شما را بهبود بخشد.

تبدیل محدودیت را به فرصت

یکی از دلایل اصلی معروف بودن بسیاری از برند‌های موفق فروش اینترنتی در جهان خلاقیت‌های آن‌ها در سیستم فروش و ایده پردازی خود میباشد. در واقع تفکر خلاقانه‌ای که تمامی محدودیت‌ها را به فرصتی متفاوت بودن تبدیل کند از عوامل اصلی پیشرفت و متفاوت شدن شما میشود.
برای مثال وب‌سایت NetFlix که لا تمرکز بر روی ارائه اینترنتی انواع فیلم‌ها و سریال‌ها بازار فروش و اجاره فیلم‌های DVD را به کلی دگرگون کرد.
دفعه بعد که با مشکل بزرگی مواجه شدید به جای آنکه ناامید شوید و آن کار را کنار بگذارید ، زمان بیشتری را برای حل آن صرف کنید و از ایده‌های خود نترسید ، حتی ساده‌ترین و شاید احمقانه‌ترین آن‌ها همان راه حل مورد نیاز شما باشد.

از داده‌ استفاده کنید

تمامی شرکت‌های بزرگ فروش و خدمات اینترنتی ، وقت و هزینه زیادی را برای جمع‌آوری و پردازش اطلاعات صرف میکنند. برای مثال شرکت NatureBox که کارش دریافت سفارشات غذائی و ارسال آن‌ها برای مشتریان است با استفاده از حجم عظیمی از اطلاعات جمع آوری شده از فروش خود در طول 10 سال سیستم پیشنهاد تنقلاتی را در کنار سیستم سفارش گیری خود قرار داد تا ارائه پیشنهادات بسیار نزدیک به سلیقه هر فرد باعث افزایش میزان رضایتمندی افراد شود.
شرکت‌هائی که اطلاعات مربوط به مشتریانشان را جمع و پردازش میکنند به راحتی و با سرعت بیشتر نقاط قوت و ضعف خود را در سیستم مشاهده میکنند و با تصحیح آن‌ها و تمرکز بیشتر بر روی این نکات بازدهی کاری خود را افزایش میدهند.
در بحث جمع‌آوری اطلاعات فاکتورهائی وجود دارد که برخی‌ از آنها شامل :
اطلاعات فروش روزانه ، ماهانه و سالانه ، میزان سود و زیان هر محصول ، زمان مورد نیاز برای فروش هر محصول ، میزان زمان بازدید یک سایت و نرخ مشاهده به فروش ، میزان فعالیت هر مشتری ، نرخ بازگشت هر فرد به وب‌سایت و میزان ارزش خرید‌های آن‌ها و میزان خرید یک محصول در بازه‌های زمانی گوناگون.

به دنبال نظرات باشید

یکی دیگر از موارد مهمی که تمامی برند‌های فروشگاه اینترنتی بزرگ به دنبال آن هستند ، اطلاعات مربوط به نظرات مشتریان است. در سیستم فروش آنلاین استفاده از انواع فرم‌های نظر سنجی کاری بسیار دشوار اما در عین حال پر بازده میباشد. بهترین زمان برای اطمینان از پر شدن یک فرم ، دقیقاً پس از اتمام پروسه خرید برای هر فرد میباشد. با استفاده از این فرم‌ها به راحتی و با سرعت بیشتر نقاط قوت و ضعف خود را در سیستم مشاهده میکنید و با تصحیح آن‌ها و تمرکز بیشتر بر روی این نکات بازدهی کاری خود را افزایش میدهید.
یکی دیگر از راه‌های دریافت نظرات مشتریان ارسال ایمیل‌هائی با متن و یا فرم نظر سنجی در  مورد محصولات و یا عملکرد خود شما است. همچنین قرار دادن فرم‌های نظرسنجی گوناگون در نقاط گوناگون وب‌سایت راه خوبی برای دریافت نظرات میباشد.
به یاد داشته باشید که جمع‌آوری اطلاعات بسیار مهم و حیاتی است و حتی اگر برای جمع‌آوری آن‌ها نیاز به تماس تلفنی با مشتریان خود دارید این کار را انجام دهید.
 

دیدگاه شما چیست؟