3 golden strategies to improve trade online stores

3 استراتژی طلایی بهبود تجارت در فروشگاه‌ اینترنتی

زمان مطالعه 2 دقیقه
3 استراتژی طلایی بهبود تجارت در فروشگاه‌ اینترنتی

در سال‌های اخیر اهمیت توجه به فروشگاه‌های آنلاین در تجارت برای تاجران روز به روز روشن‌تر شده است و از این رو تمامی تجار در زمینه‌های گوناگون میدانند که نحوه ارائه و معرفی محصولاتشان در فضای مجازی اهمیت اساسی در افزایش میزان فروش محصولاتشان خواهد داشت. علاوه بر معرفی محصولات ، پیشنهادات ویژه و خدماتی که شما در کنار ارائه محصولاتتان به مشتریان می دهید در معرفی برند شما و افزایش میزان شناخته شدن شما در میان مردم نقش اساسی را ایفا می کنند.

در این مقاله به معرفی 3 استراتژی ویژه و اثرگذار در بهبود تجارت آنلاین می پردازیم.

راهکار اول : فروش موازی در فروشگاه‌های اینترنتی

 این راهکار شامل پروسه فروش محصولات وابسته به یک کالا به مشتری میباشد. برای مثال زمانی که شما در یک رستوران سفارش غذا میدهید فرد سفارش گیرنده از شما در مورد اینکه آیا نوشیدنی و یا هرگونه خوراکی مکمل دیگری میل دارید سوال میپرسد و از این شما تمایل به خرید دیگر محصولات نیز پیدا میکنید. بر اساس مطالعات انجام شده این روش فروش تا 4% موجب افزایش میزان فروش در یک فروشگاه اینترنتی میشود.

راهکار دوم : دسته بندی محصولات فروشگاه اینترنتی

یکی از موثرترین روش‌های جذب مشتریان به یک وبسایت فروشگاهی دسته بندی دقیق و کاربردی محصولات فروشگاه اینترنتی بر اساس مشخصه‌های اختصاصی هر محصول میباشد. به طور متوسط هر فروشگاه اینترنتی از 1000 صفحه محصول تشکیل شده است و این موضوع پیدا کردن محصولی مناسب در میان تمامی این صفحات را کار بسیار دشواری میکند.
دسته بندی محصولات علاوه بر افزایش راحتی پیدا کردن محصول ، باعث صرفه‌جوئی فراوانی در وقت مراجعین میشود که در نگاه اول شاید چندان خوشایند به نظر نرسد اما آنچه که این موضوع را جذاب میکند افزایش میزان انگیزه افراد برای بازگشت مکرر به وبسایت است که در بسیاری از موارد این مراجعه شاید تنها از سر عادت و یا وقت گذرانی باشد که میتواند با استراتژی دقیق باز هم منتهی به خرید شود. یکی دیگر از نکات جالب در استفاده از دسته بندی موضوعات و محصولات اثر مثبت آن در بهبود SEO سایت میباشد.

راهکار سوم : هدایای تبلیغاتی

در تمامی دوران هدایای تبلیغاتی نقش مهمی را در افزایش میزان فروش کالاهای گوناگون و معروف تر شدن یک برند ایفا کرده‌اند و این موضوع در بحث فروشگاه‌های اینترنتی و فروش آنلاین هم صدق میکند.
از مزایای هدایای تبلیغاتی میتوان به :   

  • – افزایش میزان بازگشت سرمایه ( ROI)
  • – بدست آوردن مشتریان با وفاتر
  • – بازاریابی ویروسی برند با استفاده از مشتریان و مراجعین
  • – ارتقا و بهبود جایگاه نام تجاری

زمانی که یک مشتری در مقابل خرید و یا مراجعه خود هدیه و یا نمونه‌‌ای رایگان از یک محصول را دریافت میکند حس خاص بودن و خوش‌شانسی پیدا میکند و این موضوع باعث ایجاد تغییر رفتاری در مشتریان و مراجعین میشود و آن‌ها را نسبت به برند مقیدتر خواهد نمود.

دیدگاه شما چیست؟