3 fatal ecommerce mistakes you must not make

3 اشتباه بزرگ صاحبان فروشگاه‌ اینترنتی

زمان مطالعه 2 دقیقه
3 اشتباه بزرگ صاحبان فروشگاه‌ اینترنتی

زمانی که شما یک فروشگاه اینترنتی را مدیریت می کنید برای پیشرفت کار خود به کمک‌های بسیار زیاد و ایده‌های فراوان نیاز دارید. اما در این میان همیشه مواردی وجود دارد که انجام آن‌ها باعث کاهش نرخ بازدید به فروش شما می شود و از این رو شما تا حد امکان از انجام آن‌ها باید خودداری کنید. در این مقاله به سه مورد مهم و تاثیر گذار از این اشتباهات اشاره می‌کنیم.

مشتریان فروشگاه اینترنتی خود را با هزینه ارسال شگفت‌زده نکنید

بر اساس تحقیقات انجام شده در سال 2014 ، 28 درصد از مشتریان فروشگاه‌های اینترنتی ، با مشاهده هزینه‌های اضافی برای ارسال کالا در آخرید مرحله پروسه خرید خود از خرید کالا منصرف می‌شوند و بر اساس گفته این افراد در صورتی که به وجود چنین هزینه‌ای از ابتدا اشاره می‌شد احتمال خرید آن‌ها بسیار بیشتر بوده است.
آنچه از این تجربه می توان یاد گرفت این است که در مورد هزینه‌های ارسال با مشتریان خود صادق باشید. برای مثال اگر برای هزینه‌های ارسال خود به مناطق گوناگون هزینه ثابتی را دارید این لیست را در وب‌سایت خود قرار دهید و یا در صورتی از فرمول خاصی برای محاسبه ای مبلغ استفاده میکنید در این  مورد به مشتریان خود اطلاع دهید و  به یاد داشته باشید که تا حد امکان این هزینه‌ها را کاهش دهید.

مشتریان فروشگاه اینترنتی خود را به ساخت حساب کاربری مجبور نکنید

بر اساس تحقیقات انجام شده توسط موسسه VWO در صورت اجباری بودن ساخت حساب کاربری در وب‌سایت فروشگاهی برای خرید، 23درصد از مشتریان از خرید خود منصرف می‌شوند ، بخصوص اگر این عضویت اطلاعات شخصی بیشتری به جز آدرس و اطلاعات تماسی آن‌ها درخواست کند.
یکی از دلایل اصلی این موضوع عدم تمایل افراد برای گذراندن وقت بیشتر برای انجام این دسته از کار‌ها می‌باشد و از  این رو این وظیفه شما است که تا حد امکان پروسه عضویت را ساده کنید و یا اینکه با قرار دادن پیشنهاداتی جالب ، انگیزه عضویت را در افراد ایجاد کنید. اما همیشه به یاد داشته باشد که داشت یک حساب فروشگاهی مهمان یکی از واجبات اصلی برای هر فروشگاه اینترنتی می باشد.

قدرت نظرات کاربران را در فروشگاه اینترنتی دست کم نگیرید

‌بر اساس تحقیق VWO، 55 درصد از کاربران تصمیم نهایی خرید خود را با استفاده از نظرات درج شده توسط کاربراد در مورد هر کالا گرفته‌اند. کاربرانی که نظر خود رادر مورد محصول خریداری شده می‌نویسند میدانند که این نظر خاص و منحصربفرد است و از این رو تمامی تلاش خود برا برای بهتر کردن این نظر به کار میگیرند و مشاهده این نظرات خوب باعث افزایش انگیزه افراد برای خرید کالا می شود.

برای افزایش میزان نظرات کاربران با قرار دادن جوایز و پیشنهادات خاص برای افرادی که نظرات و نقدهای خو رادر صفحه هر محصول قرار میدهند ؛ انگیزه قرار دادن نظرات رادر افراد تقویت کنید.

دیدگاه شما چیست؟