2016 ecommerce marketing checklist

چک لیست ایکامرس مارکتینگ 2016

زمان مطالعه 2 دقیقه
چک لیست ایکامرس مارکتینگ 2016

در سال گذشته سود حاصل از بازاریابی حول محور فروش اینترنتی با استفاده از دستگاه‌های هوشمند موبایل چیزی در حدود 32.7 بیلیون دلار بوده است. این میزان بازدهی با توجه به افزایش روز افزون محبوبیت این دستگاه‌ها در میان مردم در سال جاری افزایش قابل توجهی خواهد داشت و از این رو سرمایه‌گذاری برای در این شاخه برای کسب و کارهای اینترنتی امری بسیار ضروری است. در این مقاله به برخی از نکات مهم در این شاخه اشاره خواهیم داشت.

جمع‌آوری اطلاعات از مشتریان فروشگاه اینترنتی

تصور کنید شما برای خوردن قهوه، همیشه به یک کافی‌شاپ میروید و از این رو کارمندان آنجا شما را به خوبی میشناسند و در برخی از مواقع پیش از رسیدنتان سفارش همیشگی شما آماده است. اینکه شما توسط صاحبین این کافی‌شاپ شناخته شده‌اید به شما حس متفاوت بودن را انقال میدهد و همین موضوع باعث افزایش علاقه شما و ایجاد انگیزه بیشتر برای مراجعه به آن محل است.

این حس در تمامی افراد مشترک است و شما به عنوان یک فروشگاه اینترنتی وظیقه دارید تا با جمع‌آوری اطلاعات دقیق‌تر در مورد مشتریان خود بدست آمورید و با ارائه پیشنهادات ویژه به هر یک از آن‌ها حس خاص بودن را در آن‌ها ایجاد کنید و باعث ایجاد انگیزه مراجعه بیشتر و خرید بهتر در آن‌ها شوید.
جمع‌آوری اطلاعات مشتریان اولین قدم شروع پروسه‌ای به نام Big Data میباشد. البته فروشگاه‌های کوچک در ابتدای کار خود نیازی به این سطح از جمع‌آوری اطلاعات ندارند و تنها بررسی میزان خرید و مراجعه هر یک از مشریان برای ارائه پیشنهادات ویژه به آن‌ها کافی است.
در سال 2016 اطلاعات بیشتری و بهتری جمع کنید و با استفاده از کارشناسان متخصص از این اطلاعات برای پیشرفت اهداف خود استفاده کنید.

استفاده از اطلاعات جمع آوری شده

برای استفاده از اطلاعات بدست آمده هیچوقت منتظر شروع سال جدید نباشید.
برای مثال: فرض کنید شما برای فروش محصول ویژه‌ای با قیمت خاص قصد ارسال ایمیل تبلیغاتی را برای دسته خاصی از مشتریان خود دارید. نکته اینجاست که ممکن است برخی از این افراد ، محصول مورد نظر را خریداری کرده باشند پس دیگر نیاز به دریافت چنین پیامی ندارند و اگر شما از اطلاعات جدید خود استفاده نکید از این موضوع مطلع نمی شوید و این پیام را برای آن‌ها ارسال میکنید. این موضوع برای چهره برند شما مناسب نیست. استفاده از ایمیل مارکتینگ میتواند تا 600 درصد موثر باشد اما اگر چنین اشتباهاتی در انجام آن رخ دهد این میزان تا درصد زیادی کاهش پیدا میکند.

برای تمامی وقایع مهم سال برنامه ریزی داشته باشید

معرفی محصول جدید، فروش محصولات مناسبتی، پیشنهادات ویژه خرید و ….. .
در سال جاری بهترین زمان اجرائی مناسب را برای هر یک موارد بالا در تقویم خود مشخص کنید و برای اجرای آن برنامه ریزی‌های لازم را انجام دهید و یاد داشته باشید که در طول سال با توجه به اطلاعات جدید برنامه‌های خود را در صورت نیاز بازنویسی کنید.

 برنامه ریزی تبلیغاتی و تولید محتوا فروشگاه اینترنتی

متناسب با برنامه ریزی خود برای وقایع سال پیش رو با در نظر گرفتن سوالاتی همانند :

  • – مخاطبین من چه کسانی هستند ؟
  • – چه کسانی کارها را انجام میدهند ؟
  • – منابع شما چگونه است ؟
  • – چگونه میتوانید از موانع پیش رو بگذرید؟

برنامه ریزی‌های مورد نیاز برای انواع روش های تبلیغاتی خود و از همه مهم‌تر برای تولید محتوای خود بچینید.

‌افزایش کارایی و بازدهی وب‌سایت فروشگاهی

آخرین و مهمترین کار شما در سال 2016 بهبود وب‌سایت فروشگاهی از نظر گرافیک و کارائی میباشد. شما باید تا حد امکان وب سایت خود رابر ای استفاده تمامی اقشار اجتماع بهینه کنید، حتی افرادی با انواع ناتوانائی‌های جسمی را نیز باید در نظر داشته باشید و با استفاده از نیروهای مناسب و مشاوره کارشناسان مجرب به تمامی این اهداف برسید.

دیدگاه شما چیست؟