لیستی از کارهای مهم فروشگاه‌های اینترنتی در سال 2016

775 بار
چهارشنبه, 28 بهمن 1394 ساعت 19:27
ارزیابی شما
(1 رای)
لیستی از کارهای مهم فروشگاه‌های اینترنتی در سال 2016 - 4.0 out of 5 based on 1 vote

 

شاخه فروشگاه‌های اینترنتی حوضه‌ای پر فراز و نشیب و طولانی میباشد و که حتی در برخی از بازه‌های زمانی دچار رکود نیز میشود. از این رو تمامی صاحبین فروشگاه‌های اینترنتی و انواع Ecommerceها باید هر سال بر اساس  اطلاعات بدست آمده از رفتار ماجعید خود و نیازهای آن‌ها، نیازهای سال جاری خود را شناسائی و اجرا کردن آن‌ها را در برنامه خود قرار دهند.

حال به لیستی کوچک از کارهای مهمی که باید در لیست خود به آن‌ها توجه کنید میپردازیم.

 

جمع‌آوری اطلاعات بهتر از مشتریان فروشگاه اینترنتی

لیستی از کارهای مهم فروشگاه‌های اینترنتی در سال 2016

تصور کنید شما برای خوردن قهوه، همیشه به یک کافی‌شاپ میروید و از این رو کارمندان آنجا شما را به خوبی میشناسند و در برخی از مواقع پیش از رسیدنتان سفارش همیشگی شما آماده است. اینکه شما توسط صاحبین این کافی‌شاپ شناخته شده‌اید به شما حس متفاوت بودن را انقال میدهد و همین موضوع باعث افزایش علاقه شما و ایجاد انگیزه بیشتر برای مراجعه به آن محل است.

این حس در تمامی افراد مشترک است و شما به عنوان یک فروشگاه اینترنتی وظیقه دارید تا با جمع‌آوری اطلاعات دقیق‌تر در مورد مشتریان خود بدست آمورید و با ارائه پیشنهادات ویژه به هر یک از آن‌ها حس خاص بودن را در آن‌ها ایجاد کنید و باعث ایجاد انگیزه مراجعه بیشتر و خرید بهتر در آن‌ها شوید.
جمع‌آوری اطلاعات مشتریان اولین قدم شروع پروسه‌ای به نام Big Data میباشد. البته فروشگاه‌های کوچک در ابتدای کار خود نیازی به این سطح از جمع‌آوری اطلاعات ندارند و تنها بررسی میزان خرید و مراجعه هر یک از مشریان برای ارائه پیشنهادات ویژه به آن‌ها کافی است.
در سال 2016 اطلاعات بیشتری و بهتری جمع کنید و با استفاده از کارشناسان متخصص از این اطلاعات برای پیشرفت اهداف خود استفاده کنید.

 

از اطلاعاتی که در فروشگاه اینترنتی جمع میکنید استفاده کنید

برای استفاده از اطلاعات بدست آمده هیچوقت منتظر شروع سال جدید نباشید.
برای مثال: فرض کنید شما برای فروش محصول ویژه‌ای با قیمت خاص قصد ارسال ایمیل تبلیغاتی را برای دسته خاصی از مشتریان خود دارید. نکته اینجاست که ممکن است برخی از این افراد ، محصول مورد نظر را خریداری کرده باشند پس دیگر نیاز به دریافت چنین پیامی ندارند و اگر شما از اطلاعات جدید خود استفاده نکید از این موضوع مطلع نمی شوید و این پیام را برای آن‌ها ارسال میکنید. این موضوع برای چهره برند شما مناسب نیست. استفاده از ایمیل مارکتینگ میتواند تا 600 درصد موثر باشد اما اگر چنین اشتباهاتی در انجام آن رخ دهد این میزان تا درصد زیادی کاهش پیدا میکند.

 

برای تمامی وقایع مهم سال برنامه ریزی داشته باشید

معرفی محصول جدید، فروش محصولات مناسبتی، پیشنهادات ویژه خرید و ..... .
در سال جاری بهترین زمان اجرائی مناسب را برای هر یک موارد بالا در تقویم خود مشخص کنید و برای اجرای آن برنامه ریزی‌های لازم را انجام دهید و یاد داشته باشید که در طول سال با توجه به اطلاعات جدید برنامه‌های خود را در صورت نیاز بازنویسی کنید.

 

 برنامه ریزی تبلیغاتی و تولید محتوا فروشگاه اینترنتی

متناسب با برنامه ریزی خود برای وقایع سال پیش رو با در نظر گرفتن سوالاتی همانند :

-        مخاطبین من چه کسانی هستند ؟؟

-        چه کسانی کارها را انجام میدهند؟؟

-        منابع شما چگونه است؟؟

-        چگونه میتوانید از موانع پیش رو بگذرید ؟؟

برنامه ریزی‌های مورد نیاز برای انواع روش های تبلیغاتی خود و از همه مهم‌تر برای تولید محتوای خود بچینید.

 

‌افزایش کارائی و بازدهی وب‌سایت فروشگاهی

آخرین ومهمترین کار شما در سال 2016 بهبود وب‌سایت فروشگاهی از نظر گرافیک و کارائی میباشد. شما باید تا حد امکان وب سایت خود رابر ای استفاده تمامی اقشار اجتماع بهینه کنید، حتی افرادی با انواع ناتوانائی‌های جسمی را نیز باید در نظر داشته باشید و با استفاده از نیروهای مناسب و مشاوره کارشناسان مجرب به تمامی این اهداف برسید.