how to install joomla

کتابچه سئو 2014، مرغ مگس خوار گوگل، قدرت و محتوا

زمان مطالعه 9 دقیقه
کتابچه سئو 2014، مرغ مگس خوار گوگل، قدرت و محتوا

زمان ارائه کتابچه سالانه سئو برای سال بعد است! مرغ مگس خوار گوگل ، بازاریابان اینترنتی و متخصصین سئو را بیشتر به فکر محتوا و اقتدار وا داشته است. اما این الگوریتم جدید چه معنایی درمرتبط بودن کلمات کلیدی و لینک بیلدینگ دارد. خوب بیایید شروع کنیم.

الگوریتم

امروزه اطلاعات زیادی از طریق گوگل و محققان هوشمند در مورد الگوریتم جستجو بدست آمده است. البته گوگل، خواسته های خود از بازاریابان اینترنتی را فقط اعلام کرده، وسایر اطلاعات را هنوز محرمانه نگه داشته است. در واقع، هر چیزی که درهنگام ثبت یک کوئری و دیدن نتایج جستجو رخ می دهد، هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد!

اطلاعاتی که ما در مورد سئو می دانیم، از سه منبع ناشی می شوند

اطلاعاتی که گوگل به ما اعلام کرده است: گوگل می خواهد به طور خالصانه کمک کند. به همین خاطر، اطلاعات مفید و ارزشمند زیادی را ارائه می کند که برای سئو موثرو حیاتی هستند. دیدگاه گوگل بسیار خوب با بازاریابی اینترنتی همخوانی دارد، بنابراین توجه کردن به توصیه های این شرکت، بسیار ارزشمند خواهد بود. یکی دیگر از دلایل اینکه باید به این اطلاعات توجه کنیم، این است که هر وقت گوگل در مورد استفاده از بهترین روش ها برای بازاریابی اینترنتی از طریق موتور جستجوگرش صحبت کرده است، همیشه بعضی از سئوکاران خواسته اند با استفاده از روش های سئو کلاه سیاه و منفی، گوگل را دور بزنند. اما هر بار، این موتور جست و جو سریعاً خود را در تشخیص و جریمه وب سایت های اسپم کننده و پنالتی، جریمه نویسنده های محتواهای کم کیفیت و جریمه متخلفین قوانین گوگل وبمستر بروزرسانی کرده است و می توان گفت همیشه دراین زمینه موفق بوده است.

از طرف دیگراگر فرض کنید که هر بار سخنگوی گوگل، چیزی را در مورد الگوریتم افشا می کند یا بهترین عملکردها را پیشنهاد می کند، این کار به طور هدفمند انجام می شود. گوگل قصد دارد دیدگاه شرکت از نظر ارائه انواع خاص نتایج جست و جو و پیشگیری کردن از سایر انواع نتایج را ارتقا دهد. با اینکه ساخت یک الگوریتم برای رسیدن به بهترین نتایج ممکن، بسیار حیاتی است، گوگل از تبلیغات مدل خود استفاده کرده و شرکت ها را متقاعد می کند تا محتوای خود را طوری بسازند که گوگل می خواهد(از نظر موضوع، کیفیت نوشتن و قابلیت کراول شدن). سخنگوهای گوگل نیز افرادی آموزش دیده و مجرب هستند. آنها می دانند چه چیزی را باید بیان کنند و چه چیزی را نباید بگویند. این نمونه ای عالی از شرکتی است که کارمندان آن در اتاق راه رفته و علاوه بر حفظ ایده ها و نظرات شخصی، یک پیام منسجم را اعلام می کنند.

2. مشاهده : تقریباً اکثر مطالبی که در مورد رتبه بندی سئو می دانیم، از تجربه و مشاهدات ما ناشی می شود. برای همین است که من سئو را یک هنر می دانم: بخشی هنر و بخشی علم. ما به عنوان متخصص سئو، به تجربیات منفی و مثبت یکدیگر نیاز داریم تا بتوانیم الگوها را کشف کرده و اهمیت هر کدام را درک کنیم. به عنوان مثال، درک اینکه کدام نوع محتوا، بیشترین لینک ها یا اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی را جذب می کند، بیشتر به یادگیری از تجربیات فردی و تجربیات دیگران مربوط می شود که آنرا قبلاً تست کرده اند.

در گذشته، اکثر مشاهدات با هدف شکست دادن الگوریتم جست و جوی ارگانیک گوگل انجام می شدً این مسئله باعث بوجود آمدن روش هایی مثل چرخش و تبادل لینک ها، شبکه های محتوا و چرخش محتوا می شد. با گذشت زمان، مشاهات کمتر به حیله زدن به موتور جستجوگر توجه داشت و آهسته آهسته وب بیشتر به بهترین روشهای خود پرداخت. افراد به دنبال جواب چنین سوال هایی بودند که کدام نوع موضوعات برای سایت های B2B و B2C بهترعمل می کند، یا اینکه چطور صفحه محصولات “ارزش رتبه گرفتن” پیدا می کنند و یا اینکه چطور بازدیدکنندگان را بدون صدمه زدن به سئو، ردیابی کرد و عملکرد آنها را مورد بررسی قرار داد.

3. کشف رابطه : تست های کشف رابطه بسیار جذاب هستند. محققین جملات گوگل، عبارات و کلمات جست و جو شونده و مشاهده متخصصین سئو را بررسی کرده و رابطه های بین آنها را کشف می کنند. آنها HTML، رسانه های اجتماعی، الگوهای محتوا را کاملاً بررسی کرده و به دنبال هر چیزی هستند که بتوان از آن استخراج کنند و مورد بررسی قرار دهند. شما باید تمام سیگنال های احتمالی را دسته بندی کنید، داده ها را از لحاظ زمانی و نقاط هدف آنها مد نظر بگیرید و آنها را با رنکینگ و ترافیک سایت مقایسه کرده و سپس نتایج را منتشر کنید.

مرغ مگس خوار گوگل

بگذارید به مرغ مگس خوار، الگوریتم جدید گوگل نگاهی داشته باشیم. با اینکه الگوریتم بر 90 درصد نتایج تأثیر گذاشته است، گوگل مرغ مگس خوار را – که کاملا الگوریتم قبلی را جایگزین می کند – یک ماه قبل از اعلام کردن به ما اجرا کرده بود. هیچ کسی حتی متوجه هم نشد. یکی از دلایلی که متخصصین سئو شاید این مسئله را متوجه نشده باشند، به این خاطر است که مرغ مگس خوار بزرگترین تغییر در کوئری های طولانی محسوب می شود. به علت حجم کم جستجوی بعضی از کلمات کلیدی وعدم ارائه داده های کلمات کلیدی توسط گوگل، بسیاری از نتایجی که روی کلمات ضعیف قبلاً ارائه می شد، به راحتی به پایین ترین رتبه ها سقوط کردند.


این با جملات گوگل در مورد تأکید جدید بر یکی کردن معنای عبارت ها با مفهوم جملات، به جای یکی کردن کلمات کلیدی کوئری ها با اسناد، در یک راستاست. من فکر می کنم، دلیل واقعی که افراد متوجه مرغ مگس خوار نشدند، این بود که علاوه بر جدید بودن این الگوریتم، شباهت های زیادی با مدل قدیمی خود دارد. وقتی در مورد الگوریتم جست و جوی گوگل صحبت می کنیم، در واقع، ما در رابطه با مجموعه ای از فرمول ها صحبت می کنیم. هر سال، گوگل صدها تغییر در الگوریتم خود ایجاد می کند. فرض کنید که تمام این تغییرات هر ساله روی هم انباشته می شوند. بعضی از این تغییرات، در واقع بازنویسی تغییرات قدیمی هستند. اما بعضی از آنها کاملاً جدید هستند. با انباشته شدن تغییرات، کل مجموعه نیز پیچیده تر شده و از بهینه سازی آن کاسته می شود. منطقی است که گوگل بتواند تمامی بخش ها را سازمان دهی کرده و تعداد زیادی فرمول را با هدف بهینه سازی، با هم ترکیب کرده، سازمان دهی کرده، و مسیری را برای بهبود در آینده باز کند. بگذارید این کار را مثلاً خانه تکانی یا خانه داری بنامیم.


یکی دیگر از خصوصیات مرغ مگس خوار این است که باعث می شود آپدیت های آینده را راحت تر تست کرده و آنها را به الگوریتم اضافه کرد. در هر محیطی، افراد تنها می توانند تعدادی محدود از مسایل را تست کنند. بعد از تست کردن زیاد، آنقدر اوضاع به هم ریخته می شود که دیگر نمی توانید نتایج را ارزیابی کنید. من مطمئن هستم که گوگل لیست طویلی از بهبودسازی دارد که باید آنها را امتحان کند. مرغ مگس خوار نیز با هدف اجرای چنین لیستی طراحی شده است. متعجب نشوید اگر مرغ مگس خوار به گوگل کمک کند در آینده سریعتر و به دفعات، تغییرات را اعمال کند. بنابراین، وقتی مرغ مگس خوار باعث افزایش آپدیت های جدید می شود ( واضح است که بسته به توانایی تعریف و برخورد با موضوع ) انتظار این است که هدف الگوریتم، سازمان دهی مجدد و بهینه سازی برای بهبودها در آینده نتایج این موتور جستجوگر قوی است.

اما چگونگی استفاده از الگوریتم های جستجوی فعلی سئو

محتوا در سئو

وقتی صحبت محتوای سایت در میان باشد، ایجاد تمایز در مفهوم و استفاده از استراتژی محتوای چهار نقطه ای، از اصول کلیدی محسوب می شود.

استفاده از مفاهیم
ساده ترین راه، بررسی محتوای فعلی و اطمینان از این مسئله است که عبارت های استفاده شده در آنها با نحوه تفکر و جستجوی کاربران در موتورهای جستجوگر همخوانی دارد. برای مثال، به جای استفاده از عبارت “تهران- تبلت مارشال”بهتر است از عبارت “فروش تبلت مارشال در تهران” استفاده کنید. مهم : سایت های زیادی، مخصوصاً سایت بسیاری از شرکت ها، از عناوین سریع و بدون اندیشه ای استفاده می کنند که در آن کلمات کلیدی رعایت شده اند اما عبارت کلیدی برای آن ساخته نشده است. شما باید عناوین کاملتری را تست کرده و ببینید که آیا ترافیک شما افزایش پیدا می کند یا خیر. عبارت های خلاصه شده، که در بین وب سایت ها، محبوبیت دارند، می توانند باعث محدود شدن توانایی موتور های جست و جو در پردازش کردن زبان های معمولی می شوند!


ایجاد تمایز در هر بخش محتوا : در هر بخش از محتوای موجود وب سایت از لحاظ مفهومی کمی تمرکز کنید. یک استراتژی محتوای سئوی معروف، نوشتن صفحه ای ده سطری برای کلمه کلیدی یا عبارت کلیدی است. سپس شما محتوای بیشتری را تولید می کنید که به آن صفحه با تکست انکور بهینه سازی شده مرتبط می شوند. با اینکه، این کار می تواند موثر باشد، مطمئن باشید که در آن صفحهاتی که قرار است از محتوا حمایت کند، باید بر مفهوم خاص خود نیز تمرکز داشته باشد. اگر شما به پنج روش متفاوت در مورد یک موضوع مطلب بنویسید و آنها را به یک مقاله کوتاه لینک دهید، اگرچه شما به دنبال رسیدن به رتبه های بالاتر هستید، این کار خطرناک است. زیرا ممکن است موتورهای جست و جو نتوانند مرتبط ترین اطلاعات توضیحی را در مورد آن صفحه تشخیص دهند. استفاده کردن از مدیریت پروژه، یکی از مثال هایی است که می توانید در روش قبلی استفاده کنید. با اینکه ممکن است حمایت کردن از صفحاتی که با هم همخوانی ندارند، غیرممکن باشد، آنها باید کاملاً مجزا بوده و خود نیز نسبت به سایر مطالب متمایز شود. بهترین عملکردهای مدیریت پروژه را با مقالاتی مثل کلاس اول مدیریت پروژه یا اساس مدیریت پروژه حمایت نکنید. زیرا این موارد دقیقا یک چیز هستند. قبلا، این صفحات جداگانه می توانستند کلمات کلیدی متفاوت را هدف بگیرند، اما امروزه، گوگل می داند یا توانایی بهتری در آگاهی پیدا کردن از یکی بودن این مطالب پیدا کرده است.
وقتی موتور جست و جو از کلمات و عبارت ها به سمت مفاهیم حرکت می کند، تکرار یک موضوع با استفاده از کلمات کلیدی متفاوت، اثربخشی خود را از دست خواهد داد. در واقع، شما باید از خود سوال کنید که آیا نوع استراتژی می تواند مدل های الگوریتم پاندا را تحریک کند، زیرا تجربه کاربری خوبی به همراه نخواهد داشت!
از استراتژی محتوای چهار نقطه ای استفاده کنید.
وقتی شما به ترافیک جستجوی ارگانیک به عنوان فایده ثانویه تولید محتوای خوب و محبوب فکر می کنید، درک اثربخش بودن استراتژی محتوای چهار نقطه ای بسیار راحت تر خواهد بود.
با اینکه، این روش همه فن حریف محسوب می شود، پنجمین و ششمین محدوده محتوا نیز وجود دارد که می تواند برای تجارت شما منطقی باشد. با اینکه، بسیاری از تجارت های الکترونیکی در این سه حیطه عملکرد خوبی دارند، بسیاری از سایت ها، آموزش، اطلاعات و منابع ندارند. این ها محدوده هایی هستند که سایت ها می توانند کلمات کلیدی را در آنها هدف گرفته و با رشد آگاهی و اعتماد، به اقتدار دست پیدا کنند. وقتی این روش به درستی انجام شود، هم سئو و هم بازاریابی اینترنتی در وب سایت تغذیه خواهند شد و اقتداریک وب سایت در گوگل بدست خواهد آمد.


اقتدار و قدرت در سئو

لینک ها هنوز نیز به عنوان ارزشمندترین مسئله در سیگنال اقتدار سئو محسوب می شوند. طی سه سال گذشته، هم موتورهای جست و جو و هم متخصصین سئو توضیحات زیادی در مورد سیگنال های اقتدار در رسانه های اجتماعی بیان کرده اند. با اینکه، رسانه های اجتماعی دارای اهمیت بوده و موتورهای جست و جو به سمت فعلی حرکت می کنند، هنوز این کانال، به اندازه کافی عمیق نیست. به نظر می رسد، سخنگوی گوگل از اشتیاق اولیه خود عقب نشینی کرده اند. به نظر می رسد که مسایل به اندازه کافی که موتورهای جست و جو می خواهند، رشد نمی کنند. حضور قوی در رسانه های اجتماعی اصلی (فیس بوک، گوگل+، لینکداین، پین ترست، تویتر و یوتیوب)، برای تجارت شما مفید خواهند بود. البته بهتر است شما در شبکه های کوچکتر و سایت های نیچ نیز شرکت داشته باشید. شاید بتوانید در آنها نیز مخاطبین را پوشش دهید. البته، شبکه های اجتماعی را فراتر از لینک سازی ندانید. با نویسندگان و ناشرین محتوا تماس برقرار کنید؛ از آنها بخواهید تا شما را بیان کرده و لینک شما را به مقالات و محتوای شما اضافه کنند.نکته: جریان مداومی از محتوا تولید کنید که ارزش لینک سازی دارند!

  • رسانه های اجتماعی => ایجاد مخاطب
  • ایجاد رابطه و سوال => لینک سازی


فرض نکنید که توییت در توییتر و لایک در فیس بوک باعث ایجاد لینک برای شما می شود. اکثر اعضای رسانه های اجتماعی منتشر کننده محتوا نیستند. بسته به صنعت یا نیچ شما، این می تواند شامل افراد تأثیرگذار در رسانه های اجتماعی بوده یا نباشند. تنها زمانی تجارت شما از رسانه های اجتماعی لینک می گیرد، که اخبار شما را نسبت به محصول جدیدتان پوشش دهد. برای این مورد نیز باید بسیار خوشبخت باشید، و بازهم احتمال شکست خوردن در رقبا وجود دارد.
شاید شما شنیده باشید که گوگل برندها را ترجیح می دهد و اقتدار را بر اساس بیان نام برند در رسانه های اجتماعی ارائه می کند. من مطمئن هستم که گول بانک داده های وسیعی از نام برندها دارد و روشی برای تشخیص برندهایی که معروف می شوند، دارد. اگر شما جریان مداوم از توییت، درهر بار که مقاله در بلاگ منتشر می کنید نداشته باشید، احتمال اینکه برند شما بیش از حد کوچک یا ضعیف باشد، بسیار بالاست و شما رتبه بندی بالایی در مقایسه با برندهای بزرگ نخواهید داشت. بهتر است این مسئله را در زمان درخواست لینک و خواننده در نظر داشته باشید. مطمئن شوید که یک برنامه لینک سازی بین المللی را اجرا کرده اید.


معماری سئو و URL ها

در این نقطه، پیشناد من برای معماری وب این است که آینده نگر باشید. شما بهتر است از یک معماری ساده و منطقی استفاده کنید، معماری که شبیه چارت سازمانی است. تا زمانی که شما یک تجارت عظیم نبوده یا سایت رسانه ای ندارید، تمامی صفحات باید تنها با چند کلیک ساده از صفحه اصلی قابل دسترسی باشند.
همین مسئله برای URL ها نیز صدق می کند؛ من هیچ تغییری را پیش بینی نمی کنم. URL ها باید ساده بوده و افراد توانایی خواندن آن را داشته باشند. پارامترها را کاهش داده یا کاملا از بین ببرید، اما اگر از پارامتر استفاده می کنید، انسجام را رعایت کنید.


تگ های کانونیکال (Canonicals)

تابستان گذشته، گوگل با بیان اینکه دیگر نگران محتوای تکراری نباشید، یک نکته را مشخص کرد. البته، گوگل تنها موتور جست و جو نیست، پس مسایل غیر قانونی بودن محتوا را فراموش نکنید. باز هم مطمئن شوید که صفحه یک URL خاص داشته و از رویکردهای قانونی برای نشان دادن URL صحیح استفاده می شود. اگر شما از پارامتر در آدرس URL استفاده می کنید، تنظیمات ابزار وب مستر خود را در گوگل و بینگ بررسی کرده و این پارامترها را برای تمام لینک های خود ثابت نگه دارید.

دیدگاه شما چیست؟