Web design trends to boost conversions

6 ترند طراحی سایت با هدف افزایش نرخ تبدیل

6 ترند طراحی سایت با هدف افزایش نرخ تبدیل

زمان مطالعه 2 دقیقه 8 نوامبر 2019

طراحی یک وب‌سایت خوب می‌تواند باعث برگشتن ورق در کسب‌ و کارهای اینترنتی شود. بر اساس تحقیقات انجام‌شده بر روی کاربران برخی از برند‌های معروف، طراحی خوب باعث ایجاد حسی مثبت و رضایت‌بخش در مخاطبین می‌شود که این موضوع درنهایت باعث افزایش نرخ بازدید به فروش وب‌سایت خواهد شد.

1- استفاده از عکس‌های کاملاً عریض در تمام عرض صفحه
مطالعه بر روی رفتار افراد نشان داده که استفاده از عکس‌های بزرگ باعث جلب‌توجه مخاطبین و مجبور کردن آن‌ها برای بررسی دقیق‌تر می‌شود، که این موضوع باعث افزایش نرخ تبدیل بازدید به خرید می‌شود.
2- استفاده از رنگ‌ها مخالف در کنار هم
زمانی که شما طیف وسیعی از محصولات را ارائه می‌دهید، استفاده از ین روش باعث راحت‌تر شدن پیدا کردن محصول و یا سرویس موردنظر برای هر فرد می‌شود.
3- استفاده از رنگ‌های مونوکروماتیک
دکمه‌هایی که برای انجام عملی برنامه‌ریزی می‌شوند باید دارای کنتراست بسیار بالا در مقایسه با تصویر پس‌زمینه باشد که بتواند باعث افزایش اثرگذاری طراحی شما شود.
4- گزینه های هدایت کننده خود را الویت بندی کنید
قرار دادن گزینه‌های زیاد در منوی هدایتگر باعث افزایش 10 برابری عدم میل کاربران برای خرید می‌شود. بنابراین گزینه‌های اصلی را در جلوی دید قرار دهید و گزینه‌ای دیگر را در منوی مخفی که برای ظاهر شدن نیاز به کلیک دارد، در کنار گزینه‌های آشکار قرار دهید.
5- به‌جای درخواست ترغیب کنید
زمانی که شما برای دریافت اطلاعات بیشتر از کاربران خود از آن‌ها درخواست می‌کنید میزان تمایل آن‌ها بسیار کم است، اما در عوض با ارائه پیشنهاد‌ها وسوسه کننده انگیزه این کار را به آن‌ها بدهید و اجازه دهید همه‌چیز به‌صورت خودکار انجام شود.
6- محتوای ویدئویی
 یکی از پر اثرترین روش‌های انتقال یک پیام به افراد استفاده از محتوای بصری است و ویدئو بالاترین سطح تولید محتوای تصویری محسوب می‌شود که دارای اثر بسیار قوی برای ساخت برند شما است.
7- دکمه‌های دعوت به اقدام یا Call To Action شناور
از آنجائی که یکی از اهداف اصلی شما استفاده مخاطبین از دکمه‌های CTAاست، پس این دکمه‌ها را به‌گونه‌ای طراحی کنید که زمان اسکرول کردن در قسمتی از صفحه حرکت کند.
8- طراحی کارتی
استفاده از ساختاری که تمامی بخش‌های یک فروشگاه اینترنتی را به‌سادگی و به بهترین شکل ممکن تفکیک کند باعث می‌شود تا مخاطبین به بهترین و سریع‌ترین شکل ممکن بخش موردنیاز خود را پیدا کنند.
9- دکمه CTAتک‌ستونی
با نفی میزان جذب بصری که نوار هدایتگر سایت دارد، استفاده از دکمه CTAدر قالب یک ستون مجزا و کاملاً مستقل، امکان افزایش کلیک بر روی موضوع موردنظر را افزایش می‌دهد.
10- تجربه هر کاربر را منحصربه‌فرد کنید
استفاده از اطلاعاتی باعث هماهنگی ساختار نمایش وب‌سایت باسلیقه مخاطب شود باعث افزایش میزان رضایت هر فرد افزایش 60 درصدی میزان تمایل فرد برای خرید از وب‌سایت موردنظر می‌شود.
 
به نظر شما چیزی هم از قلم افتاده است؟؟ در بخش نظرات به ما بگوئید. 

دیدگاه کاربران

هیچ دیدگاهی وجود ندارد شما اولین نفر باشید

دیدگاه شما در مورد این مطلب