12 elements you must include in marketing emails

12 نکته در ایمیل مارکتینگ

زمان مطالعه 3 دقیقه
12 نکته در ایمیل مارکتینگ

در تمامی جهان در طول روز هزاران ایمیل تبلیغاتی با مزامین مختلف جابجا می شود و برای افراد گوناگون ارسال می گردد. سوال اینجاست که آیا تمامی این ایمیل‌ها موفق جذب فرد مورد نظر و یا حتی پخش شدن توسط مخاطب می شوند ؟ جواب خیر است. اما شما می توانید با رعایت نکاتی کوچک اما سازنده در ساختار ایمیل‌های تبلیغاتی خود اثر بهتر و قویتری را بر روی مخاطبین خود بگذارید و افزایش بازدید فروشگاه اینترنتی و یا برند خود را مشاهده کنید.

1.انتخاب موضوعی دقیق و گیرا برای ایمیل

بر خلاف سیستم مورد استفاده در تبلیغات کلیکی شما باید دقیقاً آن موضوعی را که قصد ارائه آن را دارید در قالب کلماتی گیرا و دقیق به مخاطب خود اطلاع بدهید. به یاد داشته باشید بر خلاف تبلیغات کلیکی شما با ارسال یک ایمیل به فرد مخاطب اولین قدم برای درخواست از وی برای عضویت در سایت و یا خبرنامه خود را برداشته‌اید ، پس به خوبی از آن استفاده کنید و با اتخاب عنوان مناسب و گیرا نظر مخاطب را برای خواندن ایمیل خود ترغیب کنید.

2.استفاده از لوگو شرکت

مردم نیاز دارند تا بدانند با چه کسی و چه چیزی طرف هستند و استفاده از لوگو، یکی از بهترین راه‌ها برای اشاره به جواب این سوالات در قالبی شکیل و کم حرف میباشد. همچنین قرار دادن لوگو میتواند باعث شود تا مشتریان قدیمی شما نیز شما را به خاطر آورند و دوباری به سایت شما سری بزنند.

3.به پیشنهادات ویژه‌ای که در جریان است یا قرار است شروع شود اشاره کنید

 پیشنهاد ارسال رایگان ، کوپن‌های تخفیف و یا حراج‌های سالانه در متن ایمیل‌های خود درج کنید و به بدون حاشیه دلیل ارسال ایمیل را به مخاطبین خود بگوئید. به مثال زیر توجه کنید :

ساختاری که در تصویر بالا مشاهده میکنید نوعی ساختار هرمی است که در بالای خود مهمترین پیامی را که شما میخواهید به مخاطب برسانید اعلام کرده است.

4. اطلاعات تماس خود را فراموش نکنید

مخاطبین خود را مجبور نکنید تا برای دریافت اطلاعات تماسی شما در وب‌سایتتان بگردند و با قرار دادن لینک مستقیم به صفحه تماس با ما و نوشتن آدرس و شماره تماس خودتان در متن ایمیل ، پروسه تماس را برای مخاطبین راحت‌تر کنید.

5.لینک‌ به بخش‌های کلیدی وب‌سایت

همه افراد به تمامی بخش‌های سایت شما علاقه‌مند نیستند و از این رو بهترین راه برای افزایش بازدهی تبلیغات شما و راحتی مخاطبینتان این است که لینک بخش‌های مختلف وب‌سایت خود را به شکلی مناسب در بخش‌های مختلف ایمیل خود قرار دهید.

6.متن!

بسیاری از افراد امکان بارگذاری عکس در ایمیل‌ها و دیگر لوازم و مرورگرهای خود غیر فعال کرده‌اند و از این رو اگر شما تمامی نامه خود راد رقالب یک یا چند تصویر بفرستید در واقع تبلیغات خود را ناقص کرده‌اید و این موضوع باعث از بین رفتن میزان بازدهی شما میگردد.دز تصویر زیر نمونه یک ایمیل را که فقط از تصویر در ساختار آن استفاده شده است میتوانید مشاهده کنید.

7. به حجم عکس‌ها توجه کنید

سرعت بیشتر در بارگذاری ایمیل برابر با شانس بیشتر خوانده شده پیام شما می‌باشد.

8. قابلیت اشتراک گذاری

ایمیل‌های خبرنامه‌ای بطور معمول قابلیت به اشتراک گذاری را ندارند اما شما میتوانید با قرار دادن دکمه‌هایی که شامل لینک مربوطه به آن مطلب میباشد میتوانید مطالب ارسالی خود را قابل اشتراک کنید.

9. لینک اتصال به کانال‌های ارتباطی خود در شبکه‌های اجتماعی فراموش نشود

به یاد داشته باشید که تمامی روش‌های تبلیغاتی شما باید تا حد امکان تمامی المان‌های مهم در برند شما را نیز شامل شود.

10.لینک لغو عضویت فراموش نشود

هر ایمیل باید شامل یک لینک لغو عضویت خبرنامه باشد و خوشبختانه تمامی افراد عادت به دیدن این لینک در ابتدا و یا وسط صفحه ندارند ، اما به یاد داشته باشید که برای این لینک نیاز نیست که از کلمه لغو استفاده کنید. برای مثال شما میتوانید با انتخاب یک متن مناسب ، بصورت غیر مستقیم به کاربرد این لینک اشاره کنید.

11. دریافت جواب

برای ارسال ایمیل‌های خود از آدرس‌هائی استفاده کنید که قابلیت دریافت جواب را داشته باشند و با فیلتر کردن درگاه ورودی این آدرس از واکنش مخاطبین خود نسبت به ایمیل‌ها اطلاع پیدا کنید.

12.پا نویس

تا حد امکان از متون قابل فهم استفاده کنید و در صورتی که متن شما دارای بخش‌هائی میباشد که نیازمند باز شدن و توضیحات تکمیلی است به خاطر داشته باشید که این توضیحات را در پانویس ایمیل خود درج کنید.

حال تنبلی را کنار گذاشته و با استفاده از نکات بالا قالبی قوی و عالی را برای بهبود بازدهی کسب و کار خود ببسازی و یا در صورتی که خیلی مشغله کاری دارید با کمک گرفتن از متخصصین این موضوع کسب و کار خود را بهتر کنید. 

دیدگاه شما چیست؟