استراتژی تولید محتوا 12 برند موفق در اینستاگرام

امیرحسین ستاری

امیرحسین ستاری

عاشق دیجیتال مارکتینگ و وب


 امروزه اینستاگرام به‌عنوان یکی از شبکه‌های اجتماعی موفق در پرطرفدار در سطح دنیا شناخته می‌شود و ازاین‌رو بسیاری از برندهای مطرح در سطح جهانی از این شبکه‌ اجتماعی عکس محور به‌عنوان یکی از درگاه‌های پربازده برای معرفی خود و ارتباط با مخاطبین استفاده می‌کنند.
در این مقاله به بررسی برندهایی که در اینستاگرام دارای محبوبیت بالائی هستند می‌پردازیم و نگاهی به استراتژی آن‌ها درزمینهٔتولید محتوا می‌کنم.
 

اینستاگرام Airbnb

زمین کاری این برند خدمات مربوط به سفر است و در صفحه اینستاگرام این شرکت شما می‌توانی تصاویری بسیار زیبا از مکان‌های تفریحی و مسافرتی زیبا را مشاهده کنید. در این صفحه هر چیزی که زیبا، جذاب، فان و درنهایت نمایانگر لذت سفر باشد را مشاهده کنید. افراد گوناگون تجارب و عکس‌های خود را با این صفحه به اشتراک می‌گذارند.

 

اینستاگرام ASOS

ASOS یکی وب‌سایت فروشگاهی با زمینه فروش پوشاک مد روز است. سابقه کاری این شرکت چیزی در حدود بیست سال است. این برند در صفحه اینستاگرام خود عکس‌هایی از انواع مدل‌ها و استایل‌های مختلف را به اشتراک می‌گذارد و همچنین کاربران می‌توانند با استفاده از #های مشخص‌شده توسط مدیران برند عکس‌های شخصی خود را برای صفحه نشانه‌گذاری کنند.
 

اینستاگرام National Geographic

National Geographic برندی آشنا برای همگان و تشکیل‌شده از ارتشی از عکاسان دست به دوربین جهانگرد که برای ثبت بهترین عکس‌ها در تاریخ تمام تلاش خود را می‌کنند. در صفحه اینستاگرام National Geographicشما عکس‌های استفاده‌شده در مجله و وب‌سایت این برند را همراه با توضیحات مربوط به هر عکس و لینک صفحه شخصی عکاس عکس موردنظر مشاهده می‌کنید.
 

اینستاگرام Pabst Blue Ribbon

برند آمریکائی تولیدکننده نوشیدنی که در صفحه اینستاگرام خود عکس‌های از قوطی نوشیدنی‌های خود را در شرایط محیطی گوناگون و در دست افراد گوناگون به اشتراک می‌گذارد.
 

اینستاگرام Pure Michigan

وب‌سایت برای معرفی ایالت میشیگان آمریکا که در صفحه اینستاگرام خود تمامی عکس‌ها و ویدئو‌های که نمایش‌دهنده زیبایی‌های و جاذبه‌های این ایالت است را به نمایش می‌گذارد.
 

اینستاگرام GE

شرکت جنرال الکتریک تصاویری از ساختار‌های مهندسی پیچیده استفاده‌شده در تولید محصولات تولیدی این شرکت را در صفحه اینستاگرام خود به نمایش می‌گذارد.
 

اینستاگرام GoPro

به‌عنوان پایه‌گذار سیستم دوربین‌های فیلم‌برداری ویژه فعالیت‌های ورزشی پر جنب‌وجوش آنچه شما در صفحه اینستاگرام شرکت GoProمشاهده می‌کنید، تصاویر ضبط‌شده توسط کاربران این دوربین ورزشی در حین فعالیت‌های جذاب خودشان است. یکی از اقدامات جالب GoProانتخاب روزانه یک عکس به‌عنوان عکس روز و معرفی عکاس آن است.
 

اینستاگرام FedEx

شرکت FedEx که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی است از تصاویر جابجایی‌ها و کلیه فعالیت‌هایی که در طول پروسه جابجائی کالا‌ها انجام میشوداستفاده میکند و هر عکس در خود داستانی را روایت میکند.
 

اینستاگرام Mission Bicycle

Mission Bicycle شرکتی با محوریت فعالیت بر روی ساخت و فروش دوچرخه‌های خص است که در صفحه اینستاگرام خود از عکس‌هایی استفاده می‌کنید که حس و حال کامل دوچرخه سواری با محصولات این فروشگاه را به مخاطبین انتقال میدهد. عکس‌هایی از دوچرخه سواری افراد و هر آنچه که مربوط به محصولات این فروشگاه باشد.
 

اینستاگرام Urban Outfitters

Urban Outfitters یک فروشگاه لباس است. در صفحه اینستاگرام این شرکت شما میتوانید عکس‌های استایل‌های جذاب لباس پوشیدن، دک.راسیو محیطی و حتی موسیقی خوب را مشاهده کنید.
 

اینستاگرام Starbucks Coffee

فروشگاه‌های زنجیره‌ای فروش قهوه Starbucks Coffeeدر تمامی نقاط دنیا شعبه دارند و شما در صفحه اینستاگرام این برند عکس‌های رنگارنگی از قهوه‌های این شرکت در دست افراد مختلف و یا در محیط‌های مختلف را مشاهده می‌کنید که آرامش خاصی را در وجود شما ایجاد خواهد نمود و در یک کلام، شما در این صفحه با دنیایی آرام با رنگ و بوی قهوه مواجه خواهید بود.
 

اینستاگرام Red Bull

برندی با ساختار زندگی ویژه خود است. به همین دلیل هم زیاد تعجبی ندارد که این شرکت تمرکز فعالیت خود را تنها بر روی فروش نوشیدنی‌های خود متمرکز نکند و ارتشی از طرفداران ورزش‌های پر خطر را دور خود جمع کند. در صفحه اینستاگرام این شرکت کمترین چیزی که شما مشاهده می‌کنید تصویر محصولات این شرکت است اما در عوض تا دلتان بخواهد شما میتوینید تصاویر و فیلم‌های مربوط به ورزش‌های پر خطر و حیجان‌انگیز را مشاهده خواهید نمود. صفحه اینستاگرام ردبول شما دنیایی از حیجان را برای شما فراهم نموده است.