10 ways to improve your click through rate

10 روش برای افزایش بازدهی ایمیل مارکتینگ

زمان مطالعه 4 دقیقه
10 روش افزایش بازدهی ایمیل مارکتینگ

امروزه در بازار تبلیغات کسب‌و کارهای اینترنتی یکی از امن‌ترین و پر بازده‌ترین روش‌های بازاریابی اینترنتی و برند سازی استفاده از ایمیل‌ مارکتینگ است. اما نکته اساسی اینجاست که استفاده از چه روش هایی به افزایش میزان نرخ کلیک و بازدهی این روش کمک می‌کند؟

ما باید از چه روش هایی در بازاریابی ایمیل استفاده کنیم تا بتوانیم نتایج عالی تری بگیریم ؟ می توانیم از تجربیات افراد با تجربه استفاده کنیم. بدین منظور ما 10 پیشنهاد برجسته از با تجربه ترین بازاریابان اینترنتی در مورد افزایش نرخ کلیک، را با شما به اشتراک می گذاریم.

آقای Joshua Dorkin در این باره می گوید : از دکمه به جای لینک درCALL TO ACTION ها استفاده کنید. اقدام به بهنیه سازی ایمیل ها و خبرنامه های کلیدی و اساسی خود کرده و به جای لینک برای فراخوانی کاربران از دکمه های سبز رنگ استفاده کرده اند. در طی این تغییر، تعداد بازدید ها و کلیک ها به طور چشم گیری افزایش یافته است. یکی از دلایل موفقیت این کار این بوده است که بیشتر کاربران این روزها از موبایل برای وب گردی، یا خواندن خبرنامه ها و ایمیل ها استفاده می کنند. بر این اساس دکمه ها هم از وضوح بیشتری نسبت به لینک ها در حالت نمایش موبایلی، برخوردارند و این است که در واکنش به رنگ سبز، بر روی دکمه ها کلیک بیشتری شده است.’

خانمKelly Azevedo در این باره می گوید: چیزهای غیر منتظره با کاربران به اشتراک بگذارید. زمانی که شما یک نظر سنجی، محصولی جدید و یا پیشنهادی جدید برای کاربران و مخاطبین خود ارسال می کنید، برخی از آن ها در ابتدای امر ممکن است خبرنامه شما را ترک کنند چرا که ممکن است با خود فکر کنند که کسی قرار است آن ها را سر کار بگذارد! اما شما با لحن صمیمانه و اعتماد آور، می توانید آن ها را در گیر سرویس های جدید و در خواست ها کنید و نتیجه ی افزایش کلیک ها را مشاهده کنید.

آقای Tarek Pertew در این باره می گوید: دکمه ها و عناوینCALL TO ACTION های خود را شبیه عناوین بنویسید. ماحصل پیشنهاد آقایTarek Pertew این است که شما می توانید در ایمیل ها و خبرنامه های خود از عناوین کاذب استفاده کنید تا کاربران را به سمت خود فراخوانی کنید، اما این روش نمی تواند برای همیشه سود آفرین باشد. تجربه ی ایشان در ارسال خبرنامه ی مشهور  Wakefield  این است که از دکمه هایی با عناوین جذاب مثل عنوان مطالب وبلاگ استفاده کرده اند و از دعوت مستقیم کاربران جلوگیری کرده اند. بدین طریق نرخ کلیک خود را به طور اساسی بالا برده اند.

آقای Josh Sprague در این باره می گوید: از عکس های بیشتر استفاده کنید و از متن کمتری استفاده کنید. از گفته های آقای Josh Sprague چنین بر می آید که کاربران امروزی با خیل بی شماری از خبرنامه ها روبرو هستند بنابراین یک خبرنامه متفاوت، که در کمترین زمان ممکن، کاربر را درگیر خود کند، و بتواند مفاهیم را دریابد می تواند نتیجه موثری داشته باشد. وی با استفاده از این روش، اعلام داشته که هم اکنون با این تکنیک، نرخ ایمیل های باز شده ی آنان برابر با 36.7 درصد است و نرخ کلیک بر روی ایمیل ها نیز 7.16 درصد است که رقم مناسبی است.

خانم Nicole Munoz نیز در توضیحات خود پیشنهاد می کنند که از ویدیو استفاده کنید. ایشان در یک تجربه که در یک نمایشگاه برای کسب و کار، به دست آورده اند، به این نتیجه رسیده اند که استفاده از ایمیل های حاوی فیلم می تواند بیشتر مناسب باشد و کاربران را به خود جذب کند. آنها طی این نمایشگاه با گروه های عالی بازاریابی اینترنتی و سئو، به آزمایش روش های مختلف پرداخته اند و در نتیجه به این مهم دست یافته اند که ایمیل های حاوی فیلم، نتیجه ی بهتری داشته است.

آقای Adam Roozen نیز توصیه دارند که از تفاسیر کارشناسانه برای مشتری های خود استفاده کنید. Adam Roozen معتقد است که مردم به دنبال این هستند که تجربیات خود را بیشتر کنند و از تجربیات دیگران استفاده کنند. شما می توانید از تجربیات خود یا افراد برتر استفاده کنید تا به اعتلای مخاطبین خود کمک کنید. به طور کلی باید تجربیات صنعت خود را با مشتریان در میان گذاشت این خود نوعی، اعتماد سازی و برند سازی شخصی است که به برند سازی سازمانی نیز کمک می کند.

آقای Andrew Saladino بر این اصل پافشاری دارند که پیام ایمیل های خود را شخصی سازی کنید بدین صورت که وقتی یک ایمیل شخصی سازی شده باشد، و مخاطب آن را از آن خود بداند تاثیر مثبت تری بر وی خواهد گذاشت و به طور چشمگیری واکنش وی نسبت به یک ایمیل عام بهتر خواهد بود. 

آقای Vik Patel نیز معتقد است که باید یک نویسنده ی آگهی تجاری استخدام کنید. اگر ایمیل های شما نرخ باز شدن سالم و مناسبی دارد اما نرخ کلیک مناسبی ندارید به احتمال زیاد به این خاطر است که دارای محتویات ضعیفی هستید. در واقع برای حل این مشکل باید یک نویسنده ی آگهی تجاری خوب استخدام کنید تا بتواند با نوشتن جملات عالی، کاربران را با در خواست ها درگیر کند. 

آقای Andrew Schrage معتقد است که تکنیک حساسیت زمانی جوابگو است. زمانی که شما در ایمیل خود محدودیت زمانی ایجاد کنید، یا اینکه از کاربران بخواهید در برهه زمانی خاصی اقدام کنند کاربر نسبت به این پیشنهاد محدود، حساسیت بیشتری خواهد داشت و بدین صورت نرخ بازشدن ایمیل ها بیشتر می شود و حتی موجب می شود که نرخ کلیک هم بیشتر شود.

آقای Kristopher Jones نیز توصیه می کنند که از کلمات قدرتمند استفاده کنید. استفاده از برخی کلمات به طور تصادفی می تواند نتیجه ی بسیار منفی داشته باشد بنابراین استفاده از کلمات قدرتمند، انرژی بخش و امثال این می تواند.احساس کاربران را بر انگیزد و کمک کند تا نرخ بازشدن و کلیک بر ایمیل ها بیشتر باشد.

بدین صورت می توانید به راحتی از تجربیات چند ساله ی کارشناسان استفاده کنید و کسب و کارتان را رونق بخشید. توجه کنید که در مقوله ی وب مارکتینگ می بایست از تجربیات افراد کارشناس بیش از هر چیزی بهره برد تا در زمان کوتاه تر نتایج ماناتر و بهتر گرفت.

به نظر شما کدام یکی از این موارد بالا برای بهبود شرایط کاری شما مناسب است؟؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاه شما چیست؟