10-principles of social media content marketing

10 قانون بازاریابی محتوایی در شبکه‌ های اجتماعی

زمان مطالعه 2 دقیقه
10 قانون بازاریابی در شبکه‌ های اجتماعی

محتوا اهرم قدرت در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی است که باعث افزایش مخاطبان می‌شود، اما در شروع کار و بدون هیچ تجربه‌ و بینش قبلی کمی چالش‌برانگیز خواهد بود. بنابراین درک اصول بازاریابی شبکه‌های اجتماعی ضروری است.
بازاریابی شبکه‌های اجتماعی مانند هر حرفه دیگری ضوابط و مراحل خاص خود را دارد. زیرا هر شبکه اجتماعی با دیگری متفاوت است و ساختارها بسیار متنوع است.

برنامه‌ریزی استراتژی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی یک اصل اساسی برای کسب‌ و کار فعالان این حوزه به شمار می‌رود. در این مقاله 10 قانونی را که به شما، مشتریان و برندتان در بازاریابی شبکه اجتماعی کمک خواهد کرد را ذکر می‌کنیم. 
 

گوش دادن به مخاطبان در هر شبکه اجتماعی

برای این‌که در شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی محتوای خود موفق شوید باید کمتر صحبت کنید و بیشتر گوش کنید. مخاطبان هدف محتوای موردنظر خود را پیدا کنید و با آن‌ها صحبت کنید تا آنچه را که مهم است یاد بگیرید و سپس شما قادر خواهید محتوای ارزشمند تولید کنید.
 

تمرکز بر فعالیت‌ها و اهداف پیش رو

بر روی یک موضوع و مخاطبان هدف خود متمرکز شوید و از پراکندگی دور شوید. افرادی که با یک موضوع خاص در شبکه‌‌های اجتماعی فعالیت دارند، معمولاً هیاهوی بیشتری ایجاد می‌کنند، به نسبت آن دسته از افرادی که موضعی خاصی را مدنظر قرار نداده و به‌صورت عمومی به تولید محتوا می‌پردازند.
 

کیفیت محتوای تولیدی برای هر شبکه

کیفیت بسیار مهم‌تر از کمیت است، ۱۰۰۰مخاطب آنلاین و علاقه‌مند که مطالب شمارا می‌خوانند و به اشتراک می‌گذارند و در مورد آن بحث می‌کنند، بهتر از ۱۰۰۰۰مخاطب غیرفعال است.
 

صبر

موفقیت در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی در طول یک روز اتفاق نمی‌افتد، باید تلاش کرد، وقت زیادی را صرف آن کرد. در یک‌کلام برای به دست آوردن نتایج خوب باید کفش و عصای فولادی خود را آماده کنید.
 

ترکیب محتوای تولیدی

اگر شما محتوای عالی و باکیفیت تولید کنید و تلاش کنید تا مخاطبان باکیفیتی داشته باشید، آن‌ها محتوای شمارا با مخاطبان خودشان در شبکه‌های اجتماعی و یا حتی در وب‌سایت شخصی خودشان به اشتراک خواهند گذاشت. به یاد داشته باشید که به اشتراک‌گذاری و صحبت کردن مخاطبانتان در مورد شما و کسب‌وکارتان بسیار ارزشمند است. این به‌اشتراک‌گذاری نقطه‌ی ورود هزاران نفر از مردم از راه‌های بالقوه خواهد بود.
 

نفوذ بر قلب و ذهن مخاطب

جهت پیدا کردن مخاطبانی که به کیفیت اهمیت می‌دهند، مخاطبانی که اثرگذاری بالایی دارند و مخاطبانی که علاقه‌مند به محصولات، خدمات و کسب‌وکار شما هستند تلاش کنید. این مخاطبان زمینه را برای ارتباط با دیگر علاقه‌مندان فراهم خواهند کرد و بدین ترتیب فرصت‌های بزرگی را به دست خواهید آورد.
 

ارزش محتوای خود را افزایش دهید

اگر تمام‌وقت خود را برای معرفی محصولات و خدمات خود سپری کنید، مردم خسته می‌شوند و دیگر به محتوای شما اهمیت نخواهند داد. شما باید به مکالمات خود کمی ارزش اضافه کنید. بیشتر به ایجاد محتواهای متنوع و توسعه‌ی روابط با تأثیرگذاران آنلاین تمرکز کنید، این روش مخاطبان شمارا به یک کاتالیزور قوی تبدیل می‌کند و باعث قدرت گرفتن بازاریابی دهان‌به‌دهان برند شما می‌شود.
 

از مخاطبین خود قدردانی کنید

ایجاد روابط خوب یکی از بخش‌های مهم موفقیت در شبکه‌های اجتماعی است. اگر مخاطبان این اطمینان را حاصل کنند که از سوی شما موردتوجه قرار می‌گیرند تا مادامی‌که از این قانون پیروی کنید به کسب‌وکارتان وفادار خواهند بود.
 

خود را در دسترس قرار دهید

همواره در دسترس مخاطبان خود باشید، این به این معنی است که به‌طور مداوم به تولید محتوا بپردازید و در گفتگوهای ایجادشده در زیر مطالب حضورداشته باشید. دنبال‌کنندگان آنلاین فوراً برای شما جایگزین پیدا خواهند کرد اگر فقط یک هفته یا یک ماه ناپدید شوید.
 

رابطه‌ی متقابل

شما نمی‌توانید از دیگران انتظار داشته باشید تا مطالب شمارا به اشتراک بگذارند و در مورد شما صحبت کنند، بدون این‌که شما این کار را برای آن‌ها انجام دهید. بخشی از زمان خود را صرف به‌اشتراک‌گذاری و صحبت در مورد محتوای منتشرشده توسط دیگران بکنید.

در صورتی که چیزی جا مانده است، در قسمت نظرات آن را با ما و دیگر خواننده های این مطلب به اشتراک بگذارید.