10 tips to make marketing video success

10 نکته حرفه ای ویدیو مارکتینگ

زمان مطالعه 5 دقیقه
10 نکته حرفه ای ویدیو مارکتینگ

برخی از ویدیوها برای بازاریابی یک موفقیت به شمار می آیند. اما برخی دیگر از ویدیو ها به موفقیت دست نخواهند یافت. چرا که ممکن است به خوبی در صفحه قرار داده نشده باشند و یا توسط یک گروه تبلیغاتی هوشمند تولید نشده باشند.

در این مقاله، ده روش حرفه ای برای موفقیت در ویدیو مارکتینگ شرح داده شده است. پس از مطالعه این مقاله، اساس کار بازاریابی ویدیویی را خواهید آموخت و پی خواهید برد که چرا این نوع ویدیو ها را یک ابزار بازاریابی فوق العاده می نامند.

1. بهترین ویدیو ممکن را بسازید.  

در نگاه اول ممکن است این مورد کمی اغراق شده به نظر آید، اما حقیقت این است که کیفیت ویدیو به طور مستقیم بر روی نتایج بازاریابی تاثیر گذار خواهد بود. اگر تصاویر متحرک تولید شده نتواند با دیگر ویدیوها رقابت کند، بد تولید شده باشد و یا داستان مناسبی نداشته باشد، نمی توانید نتایج دلخواه در میان مخاطبانتان را کسب کنید. یک ویدیوی بازاریابی که کیفیت پائینی دارد می تواند به نام تجاری شما آسیب زده و به آن خدشه وارد کند.

به خاطر بسپارید که ویدیوی شما تنها به بهبود وضعیت محصولات شما منجر نمی شود، بلکه این ویدیو نشانگر سازمان شما خواهد بود. داشتن یک تیم حرفه ای برای ساخت ویدئو، بسیار مفید خواهد بود.

2. اهداف ویدیو را به سمت اهداف بازاریابی معطوف کنید  

تمامی ویدیوهای بازاریابی به شکل یکسانی تولید نمی شوند. برخی از سبک های ویدیوها برای اهداف بازاریابی خاصی مناسب هستند و برخی نیز برای اهداف دیگر مناسبند. بنابراین می بایست بررسی کنید کدام یک از سبک های ویدئوها برای دستیابی به اهداف بهتر و مناسب تر است.

برای مثال، ویدیو های سیاه و سفیدی که در آن ها از یک تخته سفید دیجیتالی برای توضیح دادن مطلب استفاده می شود ، جنبه آموزشی بسیار بالائی دارند. می توان مسائل بسیار پیچیده را در حالتی سرگرم کننده در این ویدیوها به نمایش گذاشت. از این رو این ویدیو ها برای تشریح سرویس های وب جدید بسیار مناسبند. از طرف دیگر، ویدیوهای کارتونی برای به روز رسانی شبکه های اجتماعی توصیه می شوند چرا که کوتاه، سرگرم کننده و تعاملی هستند.

3. وبلاگتان را توسعه دهید 

این امر ثابت شده است که یک ویدیوی بازاریابی باعث می شود افرادی که در گوگل به دنبال کلمه کلیدی محصولات یا برند شما هستند، بتوانند شما را بیابند و این کار به سئو سایت شما کمک بسیاری خواهد کرد. اما سوال اینجاست که آیا شما برنامه ای برای بهینه سازی وب سایت خود برای موتورهای جستجو دارید؟

یکی از اجزای اصلی استراتژی سئو، تولید مداوم و منظم محتوا با استفاده از کلمات کلیدی است. اگر شما یک الی دو مقاله در ماه تولید کنید، گوگل وب سایت شما را به عنوان یک وب سایتِ به روز و مناسب در نظر نمی گیرد  و در رتبه بندی سرچ، آن را در صفحات آخر قرار می دهد که جستجوگر هرگز نمی تواند آن را بیابد.

راه حل ساده است: در بلاگ وب سایت خود تا می توانید به پُست های جدید آپلود کنید. لازم است این کار را دو تا سه بار در هفته انجام دهید. فراموش نکنید که کلمات کلیدی را می بایست در عنوان قرار دهید و همچنین از کلمات کلیدی در بدنه مقاله نیز استفاده کنید. ویدیو بازاریابی خود را نیز در پست هایتان بگنجانید؛ این کار سبب می شود بازدید کننندگان به تماشای ویدیو بنشینند و مدت زمان بیشتری را در وب سایت شما بگذرانند. مدت زمان صرف شده در وب سایت یکی از ملاک هائی است که موتورهای جستجو در هنگام تصمیم گیری در ارتباط با یک وب سایت، بدان توجه می کنند. این روش های ترکیبی سئو به جذب بیشتر مشتریان مستعدی که به دنبال اصالت برند شما هستند، منجر خواهد شد و با افزایش اعتماد، مخاطبان تصمیمات سازنده تری در هنگام خرید خواهند گرفت.

اطمینان حاصل کنید که وب سایت خود را به خوبی بهینه سازی کرده اید: مطمئن شوید که به سرعت لود می شود و طراحی واکنش گرا دارد (در دسکتاپ و موبایل بدون مشکل باز می شود). پس از آن لازم است از متخصصان سئو مشاوره بگیرید و به دنبال روش ها و ترفند های سئو باشید.

4. ویدیو را در نقطه مناسبی قرار دهید  

ویدیوهای متحرک بازاریابی می توانند به سرعت توجه را به خود جلب کنند، اگر ویدیو شما در مکان مناسبی قرار داده نشود، هیچ کس به تماشای آن نخواهد پرداخت.

ویدیوهای بازاریابی می بایست قبل از اسکرول کردن وب سایت قرار داده شود و اولین موضوعی باشد که افراد در هنگام ورود به سایت بدان توجه می کنند. بازدید کنندگان به توضیحات ویدیویی کوتاه عادت کرده اند و آن را به خواندن متن های طولانی ترجیح می دهند، بنابراین آن ها انتظار دارند قبل از شروع به خواندن توضیحات محصولات و یا خدمات شما، یک ویدئو در ارتباط با آن ببینند. اگر کاربران ویدئوئی در وب سایت نیابند که به آسان تر کردن بزدیدشان کمک کند، به سرعت وب سایت را ترک خواهند کرد که به موجب آن فرصت شاساندن کسب و کار خود را از دست خواهید داد و در نهایت به رتبه سئو شما نیز آسیب وارد می شود.

5. کمپین ویدیویی سئو در یوتیوب راه اندازی کنید 

هنگامی که به بازاریابی ویدیو خوبی دست یافتید، داشتن حساب کاربری در یوتیوب برای شما امری حیاتی است. یوتیوب دومین موتور جستجوی بزرگ است و سومین شبکه اجتماعی در دنیاست، از این رو دارا بودن صفحه یوتیوب منبع خوبی از بازدید کنندگان و مشتریان بالقوه را به همراه خواهد داشت. می توانید دستورالعمل های استفاده از یوتیوب را در اینترنت ببینید و به ترفند ها و توصیه ها در این رابطه دسترسی پیدا کنید.

6. از ویدیو برای ارتقاءِ ایمیل مارکتینگ استفاده کنید  

میزان کلیک ایمیل های ارسال شده و دارای ویدیو افزایش 100 درصدی داشته است و وجود کلمه “ویدیو” در عنوان نامه های الکترونیکی میزان گشودن نامه را 7 تا 13% افزایش داده است. پس بهتر است ویدئو های تولید شده را در ایمیل های خود قرار دهید و از طریق ایمیل مارکتینگ به اهداف خود دست یابید.

7. داشتن تبلیغات و یا نداشتن تبلیغات!  

تبلیغات همیشه کارساز است، اما تبلیغات شارژی نکته مهمی است که وابسته به نوع کار است. برای مثال، در یوتیوب سرمایه گذاری برای انتقال ویدیو به ردیف اول گزینه ای کاربردی است. همچنین می توانید از امتیازات قابلیت جدید یوتیوب به نام cardsکه از نوع Calls To Actionاست بهره ببرید.

تبلیغات شارژی می تواند ویدیو شما را ارتقا دهد و افراد بیشتری را برای به اشتراک گذاری تشویق کند. بعد از چند هفته و یا چند ماه (بنا بر اهداف بازاریابی شما)، ویدیوهای شما به صورت ارگانیک مورد بازدید قرار خواهند گرفت و در صورت تمایل می توانید تبلیغات پولی را قطع نمائید.

8. در شبکه های اجتماعی فعالیت کنید 

ویدیو ها در شبکه های اجتماعی به وفور به اشتراک گذاشته می شوند. توئیتر و فیسبوک نمونه ای از این شبکه های اجتماعی هستند. با قرار دادن دکمه های  CTAکه کاربر را به سوی سایت شما هدایت می کند، از به اشتراک گذاری ویدئوها به بهترین نحو استفاده کنید. کافیست در کنار ویدیو ها با استفاده از دکمه های CTA، بازدید کنندگان را به وب سایت خود هدایت کنید. این دکمه ها، بازدید کنندگان را تشویق می کند تا ویدئوها را در شبکه های اجتماعی دیگر به اشتراک بگذارند.

بهتر است این ویدیو ها را در پُست های فیسبوک ، در توئیت های توئیتر و پین های پینترست خود نیز به اشتراک بگذارید و همواره به یاد داشته باشید که پروفایل برند خود را در شبکه های اجتماعی به روز رسانی کنید. همواره آماده باشید که در اسرع وقت به سوالات مشتریان بالقوه پاسخ دهید. مانند گزینه های دیگر، در این گزینه نیز تبلیغات پولی می تواند راه گشا باشد.

9. از ویدیوها در همه جا استفاده کنید

پیشنهاد می شود اطمینان حاصل کنید که ویدیوهای شما در هر جائی در اینترنت به اشتراک گذاشته شده اند. برای مثال، در مقالاتی که به عنوان مهمان در سایتی درج می کنید، در انجمن ها و در شبکه های اجتماعی. هر قدر ویدیوها بیشتر نمایش داده شوند، بهتر است.

به خاطر بسپارید که اگر ویدیو را تنها در یک صفحه به اشتراک بگذارید، احتمال دیده شدن آن به شدت کاهش می یابد و تلاش های شما بی ثمر خواهد ماند.

10. برای دسترسی به بازار جدید ویدیو ها را توسعه دهید  

بر خلاف ساخت ویدیوی اختصاصی برای مخاطبان خاص، اگر محل بازار هدف تغییر کند تنها کافیست زبان ویدئو را تغییر دهید. بدین منظور می بایست ویدئو را به زبان بازار هدف ترجمه کنید و با صداگذاری های جدید و ترجمه متن های موجود در تصویر تغییرات مورد نظر را انجام دهید. این روش بسیار ارزان قیمت و سریع می باشد و از ساختن ویدئو جدید مقرون به صرفه تر است . با انجام این کارها، ویدئوئی تاثیر گذارتر خواهید داشت که تمرکزش بر روی مخاطبان خاصی می باشد. به علاوه، می توانید فراخوانی های CTAمشخصی را در نسخه های مختلف ویدئو قرار دهید تا بازخوردهائی از مخاطبان گوناگون دریافت کنید.  همانطور که پیش تر توصیه کردیم، یوتیوب امکانات ویژه ای برای این فراخوانی ها در نظر گرفته است  که می توانید از امتیازات آن بهره مند شوید.

دیدگاه شما چیست؟