10 نکته مهم برای طراحی صفحه اول وب‌سایت

705 بار
دوشنبه, 17 اسفند 1394 ساعت 18:06
ارزیابی شما
(1 رای)
10 نکته مهم برای طراحی صفحه اول وب‌سایت - 4.0 out of 5 based on 1 vote

10 نکته مهم برای طراحی صفحه اول وب‌سایت

 

صفحه اول سایت شما همانند ویترین یک فروشگاه است و  درصورتی‌که این صفحه دارای طراحی مناسب و خوب نباشد بازدهی مناسبی را برای بازدید وب‌سایت شما نخواهد داشت. در این مقاله کوتاه ما به بررسی نکاتی برای بهبود طراحی صفحه اول یک وب‌سایت می‌پردازیم تا شما نیز با دانستن این نکات  بررسی آن‌ها در کار در صورت نیاز آن‌ها پیاده‌سازی و یا اصلاح شوند.

10 نکته مهم برای طراحی صفحه اول وب‌سایت

 

1- نقشه وب‌سایت فراموش نشود

در طراحی وب‌سایت مسیر‌های دسترسی به بخش‌های گوناگون سایت باید بسیار سرراست و راحت باشد و مخاطبین شما به‌سادگی به هر قسمتی که نیاز دارند با کمترین دردسر دسترسی پیدا کنند.

 

2- با صراحت تمام با آن‌ها برخورد کنید

امروزه بسیاری از افراد وقت زیادی برای حاشیه ندارند و شما نیز بر اساس همین موضوع باید آنچه را که نیاز است به‌صراحت بیان کنید و در اختیار افراد بگذارید.

 

3- عنوان صفحه را فراموش نکنید

در بالای تمامی صفحات خود عنوانی را قرار دهید که با صراحت تمام، هدف صفحه موردنظر را در صورت مخاطبین فریاد بزند. این عناوین را در بالای هر صفحه در نقشه سایت خود نیز قرار دهید.

 

4- از رسانه‌های بصری بیشتر استفاده کنید

بیشتر افراد دارای حافظه بصری قوی‌تری هستند و نگاه بهتری نسبت به مطالبی که در قالب تصاویر به آن‌ها ارائه می‌شود واکنش نشان می‌دهند. اطمینان پیدا کنید که در هر صفحه، لوگوی شما، درصورتی‌که محصولی دارید تصویر محصول شما و دکمه‌ای برای انجام عمل خرید یا ارتباط و دیگر دکمه‌های موردنیاز در قالب بلوک‌های رنگی قرار گیرند.

 

5- اضافه‌ها را از بین ببرید

از خود بپرسید که آیا این آیتم در اینجا نیاز است یا اینکه فقط مزاحم دید و روان است. جواب آن‌یک بله یا خیر ساده است و بر اساس این جواب، آنچه نیاز است را انجام دهید.

 

6- ترکیب رنگ‌های با کنتراست بالا

در ساختار صفحه شما یکی از بهترین ابزار برای هدایت نگاه مخاطبین به محلی که شما نیاز دارید رنگ است.

 

7- دکمه‌های اشتراک‌گذاری را فراموش نکنید

دکمه‌ای برای انتقال افراد به صفحه شبکه‌های اجتماعی خود قرار دهید و در کنار هر مطلب دکمه‌هایی برای به اشتراک‌گذاری مطالب در شبکه‌های اجتماعی گوناگون قرار دهید.این موضوع به‌طور قطعی می‌تواند باعث افزایش میزان بازدید صفحات شما شود.

 

8- استفاده از اعتبار و نمادهای ایجادکننده اطمینان

هر مدرکی که نشان‌دهنده توان بالای اجرائی، سابقه خوب و قابل‌اعتماد بودن شما باشد را به صورتی که فضای بصری زیادی را در محیط وب‌سایت شما اشغال نکند در صفحه اول و تمامی صفحات قرار دهید.

 

9- موبایل را فراموش نکنید

با توجه به افزایش روزافزون استفاده از دستگاه‌های هوشمند همراه، سازگاری هر چه بیشتر صفحات اول وب‌سایت شما با این دستگاه‌ها امری بسیار مهم و اساسی است.

 

10- تست، تست، تست

آنچه در بالا گفته شد تنها سرنخ‌هایی بود برای بهبود کار شما. اما شما درنهایت نیازمند انجام آزمایش‌های متعدد در مورد میزان بازدهی هر یک از راه‌ها و مناسب بودن آن‌ها برای بهبود وضعیت فعلی خود هستید.

 

به یاد داشته باشید، مهم‌ترین اصل در طراحی صفحه اول وب‌سایت و تمامی صفحات ساده و صریح بودن طراحی است.
نگاهی به سایت خود بیندازید و ببینید این نکات تا چه اندازه در صفحات فعلی وب‌سایت شما رعایت شده است و درصورتی‌که فکر می‌کنید برای بررسی این موضوع نیاز به نظر کارشناسان باتجربه دارید این موضوع را  با مشاورین خود در میان بگذارید. درصورتی‌که در این زمینه تجربه‌ای دارید که در کسب‌وکار شما خاص و ویژه است آن را با دیگر دوستانی که مخاطب این مقاله هستند در میان بگذارید.

موارد مرتبط

اگر شما در مورد این مطلب نظری دارید در اینجا بنویسید

برای ارسال پیام پر کردن فیلدهای نام، ایمیل و پیام شما الزامی اند.

آخرین نظرات کاربران
  • طراحی فروشگاه اینترنتی مایکروتل پلاس
  • طراحی وب سایت شرکت چکاد جنوب
  • طراحی سایت هتل پارسیان
  • طراحی فروشگاه اینترنتی اگزیف
  • طراحی سایت پرتو قشم
  • طراحی سایت صنایع غذایی بهروز
  • طراحی سایت زمرد پسته پارس
  • طراحی سایت آتی ساز
  • طراحی سایت شبکه البرز
  •