ecommerce tips

5 روش ساده موفقیت سایت فروشگاهی

زمان مطالعه 3 دقیقه
5 روش در موفقیت وب سایتهای فروشگاهی

تجربه کاربری مناسب یک فروشگاه اینترنتی به خریدار اجازه می دهد تا به راحتی و به سرعت پروسه خرید مشحصول را انجام دهد. چند روش ساده در این مقاله به موفقیت سایت فروشگاهی برای رسیدن به هدف کاربردی سازی آن کمک می کند.

وب سایت فروشگاهی چیست؟

امروزه که طوفان دیجیتالی همه جا را فرا گرفته است، معمولاً این باور وجود دارد که اگر حضور آنلاین نداشته باشید، اصلاً وجود ندارید. خرده فروشان در صورت عدم حضور آنلاین، این را باید به عنوان خروج از رادار بیش از 50٪ از مشتریان بالقوه خود تفسیر کنند!

یک مدل کسب و کار که شامل معاملات فروش از طریق سایت فروشگاهی است به عنوان یک تجارت الکترونیک شناخته می شود. به عبارت دیگر، هر وب سایت خرید آنلاین بزرگ و کوچک، یک وب سایت تجارت الکترونیک است. حالا به روشهای که در زمان طراحی سایت باید در نظر بگیرید تا وب سایت فروشگاهی موفقی داشته باشید پرداختیم.

روشهایی ساده برای موفقیت سایت فروشگاهی

روش های ساده موفقیت سایت فروشگاهی، رابطه مستقیمی با مرحله طراحی سایت فروشگاهی شما دارند. اگر سایت فروشگاهی شما مورد توجه مشتریان قرار نگیرد، قطعاً به وب سایت رقیب شما خواهد رفت و آنجا خرید خود را انجام خواهد داد.

برای جذب مشتری بیشتر، باید اطمینان حاصل شود که فروشگاه اینترنتی از کارایی و طراحی رابط کاربری مورد قبول در نگاه بازدیدکنندگان و خریداران برخوردار باشد، طبیعتاْ این به قیمت محصولات/خدمات بستگی ندارد، اگر خریدار در فروشگاه اینترنتی گیج شود و نتواند به محصول دلخواه خود دسترسی داشته باشد، به وب سایت رقیب شما کوچ خواهد کرد.

کوتاه سازی و کاربردی سازی فرم ها

از فرمهای بلند و بالا در طراحی سایت فروشگاهی خود دوری کنید و شرایط را برای ثبت نام سریع کاربران مهیا کنید. به عنوان یک فروشگاه اینترنتی شما نیاز به اطلاعات آدرس خریدار، تلفن و شغل مشتری ندارید. تمام آنچه شما نیاز خواهید داشت یک آدرس ایمیل ساده و رمز عبور و یا تلفن همراه اوست که از عوامل موفقیت سایت فروشگاهی شما است.

پس نیاز به یک دکمه ثبت نام ایده آل که از قبل روی سایز، رنگ، موقعیت آن برای جلب توجه طراحی کرده اید، نیاز دارید. با استفاده از توابع موقعیت یاب آی پی آدرس، می توانید به موقعیت مکانی کاربر دسترسی داشته باشید.

امکان جستجو در سایت فروشگاهی

امکان جستجو به کاربران کمک می کند تا محصول مدنظر خود را پیدا کنند، که روش موثری در وب سایت هایی که محصولات زیادی برای فروش دارند، است. اگر محصولات سایت فروشگاهی شما گروه بندی شود و اجازه جستجو به خریدار در گروه بندی ها بدهید کاربر به سرعت به محصول مد نظر دسترسی پیدا خواهد کرد و در موفقیت سایت فروشگاهی شما موثر است.

امکان خرید مهمان

یکی از مواردی که خریداران آنلاین از آن متنفرند، مراحل طولانی مدت و خسته کننده ثبت نام قبل از خرید می باشد. اگر به کاربران مهمان اجازه دهید که از محصولات بدون ثبت نام بازدید کنند و سپس در هنگام خرید مراحل ثبت نام را انجام دهند، شرایط بهتری برای کاربران وب سایت خود فراهم کرده اید و این با جمله “آیا می خواهید که شرایط خرید بعدی آسانتری داشته باشید” بیشتر مورد توجه کاربران سایت فروشگاهی قرار خواهد گرفت.

این روش بهتری برای رشد خریداران و به یاد سپردن اطلاعات آنها در فروشگاه اینترنتی است، تا پس از بازگشت خریداران مراحل خرید بار دوم با سهولت و سرعت بیشتری انجام شود که در موفقیت سایت فروشگاهی شما موثر است.

ناوبری موقعیت و هدایت کاربر

خریدار در وب سایت شما باید بداند که اکنون در کدام موقعیت پروسه خرید قرار دارد، چند مرحله دیگر باید انجام دهد؟ و چه مقدار زمان دیگر باید صرف کند. بدون استفاده از ناوبری و هدایت کاربر، خریدار خیلی زود خسته خواهد شد و گمان خواهد برد این پروسه تا همیشه ادامه پیدا خواهد کرد.

استفاده از ناوبری موقعیت به کاربر اجازه می دهد به مرحله قبل و بعد پروسه خرید خود برود و اشتباهات خود را تصحیح نماید که از عوامل مهم در موفقیت سایت فروشگاهی است.

اینماد و گواهینامه امنیت

طراحی سایت فروشگاهی مناسب و امن، به کاربر اطمینان می دهد که از فروشگاه اینترنتی شما محصول خود را با خیال راحت خریداری کند. باید به بازدید کننده سایت فروشگاهی خود این اطمینان را بدهید که را برای حافظت از اطلاعات خرید آنها تمهیداتی در نظر گرفته اید. برای این کار شما به دریافت اینماد و همچنین یک گواهینامه SSL بروز شده نیاز خواهید داشت که در موفقیت سایت فروشگاهی شما اثرگذار خواهد بود.