Submit a sitemap on google search console

آموزش ثبت سایت مپ در گوگل وبمستر ورژن قدیم

زمان مطالعه < 1 دقیقه
آموزش ثبت سایت مپ در گوگل وبمستر

روش‌های مختلفی در بهینه‌سازی سایت یا سئو وجود دارد که باعث می‌شود وب‌سایت و محصولات و خدمات شما برای کلمات کلیدی مرتبط با محصول شما در ابتدای نتایج جستجوی گوگل باشند تا افرادی که به محصول یا سرویس شما نیاز دارند و آن را جستجو می‌کنند با شانس بالاتری به وب‌سایت شما بیایند.

ثبت‌نام در گوگل سایت مپ دایرکتوری برای افزایش رتبه سایت و سئوی سایت شما. پروژه  Sitemap Directory  یک روش سئوی اثربخش درزمینهٔ بهینه‌سازی سایت می‌باشد که رتبه سایت شمارا در گوگل بالاتر می‌برد.
 

آموزش ثبت سایت در گوگل سرچ کنسول

قدم اول:
ابتدا شما باید یک حساب کاربری گوگل (یاGmail) برای خود بسازید
 
قدم دوم:
برای ثبت سایت مپ خود در گوگل وبمستر به نشانی http://www.google.com/webmasters/ رفته و با حساب کاربری گوگل خود وارد بخش کاربری شوید و پس از ورود به این بخش بر روی لینک Add Site کلیک کنید.

قدم سوم:

در این مرحله در کادری که در مقابل شما ظاهر می‌شود آدرس سایت خود را وارد کنید. سپس دکمه Continue را بزنید و در صفحه جدید ۴مرحله وجود دارد که شما باید آن‌ها را به ترتیب انجام دهید:

  1. یک فایل با فرمت Html به شما داده می‌شود که باید آن را دانلود کنید
  2. فایل دانلود شده را در روت هاست خود آپلود و بازکنید
  3. سایت شما به‌درستی در گوگل وبمستر ثبت‌شده (روی لینک که گوگل وبمستر می‌دهد کلیک کنید)
  4. روی دکمهVerify کلیک کنید

 
قدم چهارم:
به صفحه اصلی برگردید و بر روی سایت خودتون که ثبت‌شده کلیک کنید. از قسمت Crawl گزینه Sitemaps را انتخاب کنید. در پایان دکمه ADD/TEST SITEMAP را بزنید و آدرس نقشه سایت خود را وارد کنید و سپس Submit SiteMap را بزنید.