Submit & Verify Your Website on Alexa

آموزش ثبت سایت در الکسای جدید

زمان مطالعه 2 دقیقه
آموزش ثبت سایت در الکسا

الکسا یکی از زیرمجموعه‌های شرکت بزرگ آمازون است. الکسا در آوریل سال ۱۹۹۶ کار خود را آغاز کرد و روزبه‌روز دامنه خدمات و فعالیت خود در سطح اینترنت را گسترش داد و امروزه به‌عنوان یک منبع مفید از اطلاعات مربوط به وب‌سایت های آنلاین شناخته می‌شود. رتبه الکسا بعد از پیج رنک گوگل، برای صاحبان وب‌سایت‌ها اهمیت زیادی دارد.

الکسا دارای نوار ابزاری می‌باشد که از طریق آن اطلاعات کاربران را با استفاده از آن جمع‌آوری می‌کند. همچنین الکسا برای مدیران وب‌سایت‌ها امکانات فراوانی به‌صورت رایگان دارد، نظیر نمایش تعداد بازدیدکننده، بازدید کل، لینک‌های ورودی، میانگین زمان حضور و تعداد صفحاتی بازدیدی هر کاربر، ورودی از موتورهای جستجو و…

الکسا با ارائه نمودارهایی درزمینه موارد ذکرشده در طول بازه‌های زمانی مختلف ۱ روزه تا ۲ ساله به مدیریت وب‌سایت‌ها کمک می‌کند تا آنالیز و بررسی دقیقی از وب‌سایت خود داشته باشند. الکسا از طریق مرورگر کاربرانی که دارای تولبار الکسا هستند آمار آنها را به دست می‌آورد. 

رتبه الکسا چیست؟

رتبه الکسا عددی است که این سایت برای رتبه سایت شما نشان می‌دهد که بر اساس ترافیک، نمایش سایت شما در نتایج جستجو و سنجش میزان محبوبیت سایت شما توسط این سایت تخمین زده‌شده است. هر چه این عدد کمتر باشد، نشان از ترافیک بالا و مقبولیت بیشتر سایت شما در نزد بینندگان است.

چگونه در سایت الکسا ثبت‌نام کنید؟

تا سال ۲۰۱۴ ثبت وب‌سایت جدید در الکسا رایگان بود و این موضوع از سال ۲۰۱۴ به بعد دچار دگرگونی شد و شما برای ثبت سایت در الکسای جدید، علاوه بر نیاز به ساختن حساب کاربری جدید، باید حداقل به‌صورت ماهانه مبلغ ۱۰ دلار را برای استفاده از سرویس‌های الکسای جدید پرداخت می‌کردید.

در ابتدا این موضوع با استفاده از ترفندهایی قابل‌حل بود و درنهایت شما می‌توانستید تا وب‌سایت خود را به‌طور رایگان در الکسای جدید ثبت کنید. اما این موضوع نیز بعد از گذشت مدت‌زمانی کوتاه منتفی شد و درنهایت تنها راه شما برای ثبت‌نام در الکسای جدید پرداخت هزینه است.

نکته: زمانی که شما وارد سایت می‌شوید و قصد ثبت سایت در الکسای جدید رادارید، با گزینه‌ای مواجه می‌شود که به شما در مورد یک دوره آزمایشی یکهفته‌ای برای استفاده از امکانات سایت اطلاع می‌دهد.

این موضوع بسیار جذاب است اما زمانی که شما بر روی آن کلیک می‌کنید و مراحل اولیه ثبت‌نام و تکمیل اطلاعات به‌پایانمی‌رسد، شما با صفحه‌ای مواجه می‌شوید که درخواست اطلاعات کارت‌بانکی بین‌المللی مانند ویزا کارت را از شما دارد. اشتباه نکنید این اطلاعات صرفاً برای ثبت در حساب کاربری شما است و در آن لحظه چیزی از حساب شما کسر نخواهد شد.

نکته این است که کاربران ایرانی که عموماً به چنین کارت‌هاییدسترسی ندارند دچار مشکل خواند شد نمی توانند سایت خود را در سایت جدید الکسا ثبت کنند.

برای گذر از این بخش ما سه راه حل پیش رو دارید: 

۱- استفاده از سرویس‌های پرداخت آنلاین بین‌المللی مانند Tehranpayment که خریدهای موردنیاز شمارا برای شما انجام می‌دهند استفاده کنید. 

۲- در برخی از وب‌سایت آموزشی در سطح اینترنت افرادی هستند که اطلاعات کارت خود را برای استفاده در چنین مواردی در اختیار عموم افراد قرار داده‌اند و شما نیز می‌توانید از این اطلاعات استفاده کنید تا سایت خود را در الکسای جدید ثبت کنید. اما خب این روش کار چندان عاقلانه‌ای به نظر نمی‌رسد و از این‌رو راهکار اول راهکار منطقی‌تری به نظر می‌رسد. 
۳- راه‌حل سوم از همه آسان تر است و آن‌هم بی‌خیال شدن ثبت‌نام و استفاده از الکسا است. 

نکته: کشور ایران در لیست کشورهایی قرار دارد که امکان استفاده از خدمات سایت الکسا را ندارد و از این شما باید راهی پیدا کنید تا موقعیت مکانی خود را به‌صورت غیرواقعی نمایش دهید.

دیدگاه شما چیست؟