Web Graphic Design

طراحی گرافیک سایت

طراحی گرافیک سایت

وب سایت ها، تصاویر، اینفوگرافیک ها و چند رسانه ای های موجود در سطح اینترنت، کار طراحان وب و گرافیک است. اینها همگی به درک بهتر اطلاعات با چاشنی زیبایی کمک می کنند. دانستن این که کدام طرح گرافیکی به شما و یا شرکت شما کمک می کند، بسیار مهم است.

آشنایی و شناخت مهارت ها و دانش اولیه مورد نیاز در طراحی گرافیک سایت و طراحی گرافیک، تفاوت و شباهت های آنها و اینکه کدام یک برای شما مناسب است، به شما کمک می کند تا در تصمیم گیری های خود از آن به بهترین نحوه استفاده کنید. مهم نیست که کسب و کار شما به چه چیزی نیاز دارد، ما در آوادیس با استفاده از متخصصان خلاق کمک می کنیم کسب و کار شما دیزاینی حرفه ای داشته باشد، طراحی خوب باعث کسب و کار بزرگ می شود.

طراحی گرافیک چیست؟

طراحی گرافیک تمرین حرفه ای ایجاد متون، فضا، تصاویر و رنگ برای انتقال پیام به مخاطبان به صورت بصری است. این عمدتاً شامل پالت رنگ لوگو، تایپوگرافی و موارد دیگر است. درک کامل از مبانی، عناصر و اصول طراحی گرافیکی، ما را به مهارت های مرتبط آن در زمینه ها و صنایع دیگر، مانند طراحی وب سایت ها مجهز می کند.

طراحی گرافیکی فرایند ارتباطات بصری، و حل مسئله از طریق استفاده از تایپ، فضا، تصویر و رنگ است. این رشته زیرمجموعه ارتباطات بصری و طراحی ارتباطات در نظر گرفته شده‌است، اصطلاح «طراحی گرافیک» می‌تواند به خاطر اشتراکات فنی پیچیده، به جای طراحی ارتباطات و ارتباط بصری استفاده شود. طراحان گرافیک از روش‌های مختلف در ایجاد و ترکیب کلمات، نمادها و تصاویر به منظور خلق یک نمایش تصویری از ایده‌ها و پیام استفاده می‌کنند. طراح گرافیک ممکن است ترکیبی از تایپوگرافی، هنرهای بصری و تکنیک‌های صفحه‌آرایی را برای تولید یک نتیجه نهایی استفاده کند.

طراحی گرافیک، ویکی پدیا

یک طراح گرافیک در ایجاد، ویرایش و تصویرسازی هدفمند مهارت دارد. طراحی گرافیکی، در بنیاد خود، به منظور دستیابی به یک هدف با استفاده از اصول اساسی طراحی است: تعادل، کنتراست، تأکید، حرکت، تناسب و ریتم. اینها همه با هم کار می کنند تا کسب و کارها را برای دستیابی و ارتباط موثر با مصرف کنندگان به هم متصل کنند.

طراح گرافیک آوادیس این کارها را فرا گرفته و از آن به بهترین نحو استفاده می کند:

 • تئوری رنگ: ماهرترین طراحان گرافیک باید به تئوری رنگ ها و نحوه به کارگیری آن به خوبی آشنا باشند.
 • مهارت‌های ارتباطی: ارتباط موثر با تیم و ایجاد طرح های گرافیکی براساس نیاز دقیق مشتریان، نیاز به مهارت های ارتباطی قوی با آنها دارد.
 • تایپوگرافی و طراحی تایپ‌فیس: دانش لازم تایپوگرافی و تایپ فیس در طراحی گرافیک از پیش زمینه های تجربی یک طراح خوب است.
 • مهارت های طراحی دیجیتال: استفاده از ابزارهای دیجیتال و نرم افزارهای طراحی گرافیک است.
 • آشنایی با مبانی هنر سنتی: طراح گرافیک آشنا به مبانی هنر سنتی، نصف راه را رفته است.

طراحی گرافیک سایت چیست؟

با در نظر گرفتن رابط کاربری و نحوه تجربه کاربران از وب سایت، طراحی گرافیک وب سایت و توسعه آن، نیاز به مهارت های خاصی دارد. طراحی سایت یک حرفه پیشرفته شامل طراحی و توسعه وب سایت است. یک وب سایت زیبا و کارآمد می تواند اعتبار شرکت/کسب و کار شما را افزایش دهد. بد نیست بدانیم طراح گرافیک سایت آوادیس برای ایجاد پلتفرم آنلاین شما چه مهارت هایی نیاز دارد؟

 • شناخت سیستم های مدیریت محتوا (CMS): سیستم های مدیریت محتوا، بکند (Backend) وب سایتی است که کاربران در معرض آن هستند. سیستم مدیریت محتوا در پشت وب سایت، جایی است که محتوای سایت قبل از اینکه مخاطبان بتوانند آن را ببینند، توسط مدیر سایت تنظیم می شود.
 • اصول برنامه نویسی و توسعه وب: اگرچه الزامی نیست، اما یک طراح گرافیک خوب است بداند که چگونه یک وب سایت کدنویسی می شود. این باعث می‌شود که همکاری در تیم روند بهتر و روانتری داشته باشد و در مفهوم‌سازی، طراح گرافیک می‌داند که کدام ایده‌ها قابل اجرا هستند.
 • درک مفاهیم رابط کاربری و تجربه کاربری (UI و UX): طراحان گرافیک سایت با تجربه ما، با درک مفاهیم رابط کاربری، تجربه کاربری و استفاده از آن در طرح ها، مخاطبان وب سایت و نحوه تعامل آنها با وب سایت را در اولویت قرار می دهند.

طراحی گرافیکی وب سایت با طراحی گرافیکی چه تفاوتی دارد؟

تفاوت های طراحی گرافیک سایت با طراحی گرافیک
تفاوت های طراحی گرافیک سایت با طراحی گرافیک

متخصصان طراحی گرافیک سایت و طراحی گرافیک مهارت ها و وظایف مشابه و مرتبطی دارند که می تواند مرز بین آنها را محو کند. اما بیایید وظایف خاصی هر یک از آنها را روشن کنیم:

تفاوت 1/ پیشرفت در مهارت های فنی

 • طراحی سایت: سبک ها و تکنیک های جدید با سرعت بیشتری ظاهر می شوند.
 • طراحی گرافیک: روش های سنتی را با گرایش های جدید متعادل می کند.

درک عالی از طراحی گرافیکی می تواند شما را به یک طراحی سایت خوب سوق دهد، اما عکس این موضوع کمتر صدق می کند. طراحان گرافیک آوادیس با درک عالی از طراحی گرافیک و با کسب تجربه و مهارت های فنی به طراحی وب سایت می پردازند. در حالی که انتظار می‌رود هر دو نقش (طراح گرافیک و طراح سایت) با تغییرات صنعت همگام باشند، اما روند طراحی وب به طور مداوم در حال تغییر است زیرا کسب‌وکارهای بیشتری ظهور می‌کنند و پلتفرم‌های آنلاین خود را می‌سازند.

تفاوت 2/ طرح های پویا در مقابل استاتیک

 • طراحی وب: به لطف ماهیت سیال فناوری، طرح های استاتیک و پویا را پوشش می دهد.
 • طراحی گرافیکی: عمدتاً طرح های ایستا را پوشش می دهد، البته با چند استثنا.

طراحی گرافیک ایستا و بی حرکت است، در حالی که طراحی وب باید بسته به پلتفرم مورد استفاده وب سایت، سازگار و انعطاف پذیر عمل کند. ممکن است عناصر گرافیکی و بدون حرکت در یک وب سایت وجود داشته باشد، اما اگر کاربر آن را از تبلت، تلفن یا حتی یک مانیتور کوچکتر از حد معمول مشاهده کند، طراحی پلتفرم باید رسپانسیو و سازگار باشد.

تفاوت 3/ بهینه سازی، وضوح، و ابعاد

 • طراحی وب: بسته به رسانه به تنظیمات خاصی نیاز دارد، اما تنظیم آن آسان تر است.
 • طراحی گرافیکی: ابعاد باید برای محصول نهایی خاص است، بنابراین صیقل زده شده و نهایی است.

طراحان وب در دنیای دیجیتال زندگی می‌کنند، بنابراین از الزامات بهینه‌سازی و وضوح متفاوت (از طرح‌هایی که معمولاً چاپ یا ایجاد می‌شوند) پیروی می‌کنند. با این حال، اندازه فایل نهایی را برای اطمینان از سرعت بارگذاری در مینیمال ترین حالت نگه می دارند. آنها می دانند تنها 50 میکروثانیه طول می کشد تا کاربران تصمیم بر اساس جذابیت وب سایت در آن بمانند یا آنرا ترک کنند.

طرح‌های گرافیکی همیشه چاپ نمی‌شوند، اما زمانی که چاپ می‌شوند، دانستن ابعاد و کیفیت مورد نیاز برای اجرای نهایی بسیار مهم است. این به این دلیل است که طرح چاپ شده به کیفیت مورد انتظار تولید شود.

تفاوت 4/ جدول زمانی پروژه

 • طراحی وب سایت: جدول زمانی قرارداد به پروژه بستگی دارد، از طراحان  گرافیک سایت انتظار می رود در صورت نیاز تغییراتی ایجاد کنند.
 • طراحی گرافیکی: طول پروژه قابل پیش بینی تر است و معمولاً در یک بازه زمانی به پایان می رسد.

در حالی که تغییرات در صنعت وب سرعت بالایی دارد، بسیاری از بازخوانی‌ها و بروزرسانی‌های مداوم مستلزم مشارکت طولانی بین کسب‌وکار و طراح گرافیک وب سایت است. طراحان گرافیک معمولاً می توانند انتظار داشته باشند که برای مدت زمانی که پروژه تولید می شود و در نهایت راه اندازی می شود کار کنند. در مقابل، طراحان وب ممکن است جدول زمانی طولانی تری در یک پروژه بسته به شرایط آن پروژه داشته باشند.

شباهت بین طراحی وب و طراحی گرافیکی

طراحی وب و طراحی گرافیک شبیه هستند. به لطف ارتباط این دو رشته با یکدیگر، اینها کارهای روزمره و معمول معمولاً است:

 • بحث و تبادل نظر در مورد پروژه ها و اهداف آن با مدیرهنری و ذینفعان پروژه
 • مفهوم سازی، کاوش و ایجاد طرح های گرافیکی
 • بررسی ترند ها و روش های جدید طراحی
 • همکاری تیمی برای ایجاد و طراحی مفاهیم
 • مشاوره و نظارت بر فرآیند طراحی در صورت لزوم
 • تولید و توسعه طرح نهایی

طراح گرافیک سایت آوادیس و سودآوری برای کسب و کار شما

می دانیم فضایی که به خوبی طراحی شده است و به طور موثر داده ها را ارائه دهد و اهداف  کسب و کار را به مخاطبان خود منتقل می کند، چقدر می تواند مفید و سود آور باشد. دیگر یک وب سایت خشک تنها حاوی اطلاعات مانند روزهای اول موثر نیست، کاربران باهوش تر شده اند و طراحان گرافیک این را می دانند و در طراحی گرافیک وب سایت از آن بهره می برند.

شرکت آوادیس برای طراحی و راه اندازی وب سایت شما به شما کمک کند تا با استفاده از جدیدترین روندهای طراحی گرافیک روز دنیا بتوانید توانمندی های کسب و کار خود را به بهترین روش های طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری به مخاطبان خود ارائه دهید و از رقبا حوزه فعالیت خود متمایز شوید.

طراحان گرافیک سایت در آوادیس درک کاملی از اصول طراحی دارند، مجهز به خلاقیت و استفاده از ترندها و تکنیک های روز طراحی هستند. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

سوالات متداول طراحی گرافیکی سایت

طراحی گرافیک چیست؟

به طور کلی طراحی گرافیک هنر ترکیب متن و گرافیک و انتقال پیامی موثر در طراحی لوگو، گرافیک، بروشور، خبرنامه، پوستر، نشانه، وب سایت و هر نوع ارتباط تصویری دیگر است. طراحان گرافیک آوادیس از نرم افزارها برای رسیدن به اهداف خود استفاده می کنند.

طراحی گرافیک سایت چیست؟ چه چیزی تحویل می گیریم؟

هر وب سایت با گرافیک سفارشی، به صورت اختصاصی طراحی شده است. این بدان معناست که همه پروژه ها دارای دو بخش هستند. بخش طراحی و بخش ساخت. طراحی وب سایت شامل ایجاد گرافیک، رنگ، آنالیز و اجرای سیستم ناوبری و تایپوگرافی است که برای سایزهای اسکرین کامپیوترهای رومیزی، تبلت و موبایل به صورت اختصاصی طراحی می شود. پس از اتمام هر مرحله از طراحی صفحات سایت، پروژه با فرمت JPG یا به صورت لینک در نرم افزار فیگما برای شما ارسال می شود. هنگامی که تغییرات لازم را انجام دادیم و پروژه را تایید کردید، ساخت را شروع می کنیم.

امکان طراحی گرافیکی نمونه وجود دارد؟

امکان دریافت "نمونه طراحی" پروژه از ما وجود ندارد. قبل از شروع کار طراحان گرافیک آوادیس، اطلاعات کاملی را از مشتری جمع آوری می کنیم، در مورد انتظارات از آنها سؤال می کنیم، رقبای حوزه فعالیت کسب و کار آنها را تجزیه و تحلیل می کنیم و درخواست می کنیم مطالبی را که قرار است در سایت به کار برده شود، ارائه کنند.

چند نسخه از طراحی گرافیکی دریافت خواهم کرد؟

بستگی به توافق اولیه دارد. معمولاً، مشتریان ما یک نسخه از طراحی گرافیکی متناسب با نیازهای از پیش تعیین شده را دریافت می کنند. پس از ارسال پیش نویس به مشتری، اصلاحات را با توجه به پیشنهادات وی معرفی می کنیم. ما این روند را تا زمانی که رضایت حاصل شود، تکرار می کنیم. قبل از شروع ساخت وب سایت، تصمیم گیری در مورد عملکرد، چیدمان و طراحی وب سایت بسیار مهم است.

آیا امکان طراحی مجدد وب سایتی که از قبل دارم (ریدیزاین) وجود دارد؟

این بستگی به وب سایتی دارد که تصمیم به ریدیزاین آن دارید. هر وب سایتی را نمی توان طراحی مجدد کرد و همیشه نتیجه نمی دهد. گاهی اوقات ساخت یک وب سایت کاملا جدید مقرون به صرفه تر است. عوامل زیادی از سیستم مدیریت محتوا بکار رفته در آن، سئو تکنیکال و قابلیت های بروزرسانی سیستم در این تصمیم گیری نقش بسزایی دارند.

— امیرحسین ستاری، آموزه های بازار آنلاین
کسب و کار آنلاین
وب سایت و نرخ تبدیل به مشتری
وب سایت شما مرکز اکوسیستم تجارت دیجیتال شما است. یک وب سایت بدون بهینه سازی نرخ تبدیل مانند یک ماشین بدون چرخ است، مسافر را به جایی نمی برد. با بهینه سازی نرخ تبدیل مشتری، به احتمال زیاد برای رشد و موفقیت تجارت آنلاین خود سرمایه گذاری می کنید. مراحل بهینه سازی نرخ تبدیل از ابتدای جلسات گفتگو و تحقیق در مورد کسب و کار شما شروع می شود و می تواند به طور مستمر ادامه پیدا کند.

— امیرحسین ستاری، آموزه های بازار آنلاین

دریافت پروپزال کسب و کار

رضایت مشتری : گنجینه ناب