طراحی فروشگاه اینترنتی Market Place

مارکت پلیس ها همان فروشگاه های آنلاین چند فروشندگی هستند.

اگر طراحی فروشگاه اینترنتی دراپ شاپینگ یا همان Drop Shopping را نخوانده اید پیشنهاد می کنم حتما آنرا بخوانید زیرا فروشگاه اینترنتی Market Place مشابه آن است با این تفاوت که وظیفه انبار، بسته بندی و ارسال و تحویل کالای فروشنده با فروشگاه اینترنتی و مارکت پلیس می باشد. در ایران نمونه های موفقی ازین فروشگاه های اینترنتی مدتهاست که مشغول به کار هستند که همگی با آنها آشنا هستیم مانند : دیجی کالا، بامیلو و همینطور نمونه های خارجی آنها مانند آمازون و Ebay می باشند.

 از مزیت های فروشگاه اینترنتی چند فروشندگی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • اقتصادی بودن آن
  • تنوع زیاد محصول طبیعتاَ بدلیل وجود فروشندگان زیاد
  • صرفه جویی در زمان برای معرفی فروشگاه و رشد فروشگاه اینترنتی شما
  • ایجاد سطح مناسبی از رقابت برای فروشندگان
  • ارائه خدمات مطلوبتر به مشتریان

و اما مدل های مختلف وب سایت های فروشگاهی اینترنتی  چند فروشندگی مارکت پلیس :

  • مدل عمودی تجاری فروشگاه اینترنتی چند فروشندگی
  • مدل افقی تجاری فروشگاه اینترنتی چند فروشندگی
  • مدل جهانی تجاری فروشگاه اینترنتی چند فروشندگی

مدل عمودی تجاری فروشگاه اینترنتی چند فروشندگی Market Place

در این روش فروشگاه اینترنتی که به روش Market Place عمودی کار می کنند به این معنی که از طریق روش ها و منابع مختلف محصولات را به فروش می رسانند که در اصل همگی به یک منبع اختصاص دارند. وب سایت TrueFacet جز این دسته از وب سایت ها می باشد که در زمینه محصولات جواهرآلات و کالاهای مرتبط از طریق عرضه کننده های مختلف اقدام به فروش کالا می کند.

مدل افقی تجاری فروشگاه اینترنتی چند فروشندگی Market Place

در این روش فروشگاه اینترنتی که به روش Market Place افقی کار می کنند و انواع مختلفی از محصولات را به فروش می رسانند که در این روش همه فروشنده ها در یک بستر شروع به فروش محصولات می کنند که رقابت از جمله مزیت های اصلی مدل افقی تجاری در فروشگاه اینترنتی چند فروشندگی مارکت پلیس می باشد. وب سایت دیجی کالا جز این دسته از وب سایت ها در این می باشد موفق عمل کرده است.

مدل جهانی تجاری فروشگاه اینترنتی چند فروشندگی Market Place

در این روش فروشگاه اینترنتی Market Place اقدام به فروش محصولات در بازارچه ای الکترونیک خواهند کرد که در این بستر فروشندگان بسیار زیادی از سراسر جهان وجود دارند که در صدد فروش محصولات خود می باشند. وب سایت ebay از نمونه موفق در مدل تجاری جهانی می باشد که بدین ترتیب قادر شده است تا هر چیزی را به هر کسی در هر نقطه جهان بتواند به فروش برساند.