Exchange Website Design

طراحی سایت صرافی آنلاین

طراحی سایت صرافی آنلاین ارز دیجیتال

خرید و فروش ارزهای دیجیتال پر سود است و سایت های صرافی می توانند از ارائه خدمت به کاربران و کارمزد خرید و فروش رمز ارز درآمد مناسبی داشته باشند. ساخت و طراحی سایت صرافی آنلاین شما را وارد بازار جهانی می کند.

امنیت در طراحی سایت صرافی ارزهای دیجیتال موضوع بسیار مهمی است که به کاربران اجازه می دهد تراکنش های مالی خود را با خیالی آسوده انجام دهند. خرید و فروش ارزهای دیجیتال از طریق اینترنت بازار جدیدی است که افراد زیادی به آن روزانه وارد می شوند. شما به عنوان سرمایه گذار می توانید به این بازار کار وارد شوید.

همزمان با تصمیم به ساخت و طراحی سایت صرافی ارز دیجیتال، بایستی بازار هدف مشتریان نیز مشخص گردد. در گام دیگر، برنامه ریزی اجرای پروژه صرافی ارز دیجیتال، قوانین داخلی کشور برای وب سایت های حوزه ارز دیجیتال بررسی گردد و در آخر به این سوال پاسخ داده شود: نوع معاملات و شکل عملکرد صرافی شما چگونه است؟

بسته به میزان سرمایه گذاری، تمامی افراد امکان بهره برداری و سود از معامله ارزهای دیجیتال مختلف را دارند. در سالهای اخیر با محبوبیت بیشتر ارزهای دیجیتال، شاهد افرادی هستیم که تمایل به راه اندازی یک سایت و پلتفرم برای معامله ارزهای دیجیتال هستند. شاید بد نباشد اگر به تعریف دقیق یک صرافی ارز دیجیتال بپردازیم.

صرافی ارز دیجیتال چیست؟

صرافی ارزهای دیجیتال، پلتفرمی است که در آن امکان معامله یا خرید و فروش ارزهای دیجیتال وجود دارد. از این پلتفرم می توانیم برای مبادله یک رمزارز با دیگر رمزارزها استفاده کرد. برای مثال، بیت‌کوین را به لایت‌کوین تغییر داد و یا با استفاده از تومان یا ارز معمولی به خرید کریپتو در این پلتفرم، اقدام نمود.

صرافی های ارز دیجیتال، منعکس کننده قیمت های فعلی بازار ارزهای دیجیتالی هستند. معامله کنندگان در یک سایت صرافی آنلاین، ارزهای دیجیتال را به تومان یا ارزهای دیگر تبدیل می کنند (و بالعکس) و می توانند به عنوان پول نقد در حساب خود آنرا را داشته باشند. این یک تبادل دوطرفه است و در نهایت می توانند آن را، برداشت کنند.

انواع صرافی ارز دیجیتال

صرافی‌های ارز دیجیتال به دو گروه متمرکز و غیرمتمرکز تقسیم می‌شوند. قدمت صرافی‌های متمرکز بیشتر است. ایده راه‌اندازی صرافی‌های غیرمتمرکز در بازار رمز ارزها جدید است. «تفاوت صرافی متمرکز و غیرمتمرکز در چیست؟»

تفاوت صرافی متمرکز با صرافی غیرمتمرکز
تفاوت صرافی متمرکز با صرافی غیرمتمرکز

صرافی متمرکز (CEX) چیست؟

برای اکثر سرمایه گذاران ارز دیجیتال، صرافی متمرکز ارزهای دیجیتال یکی از مهم ترین ابزارها برای تراکنش و خرید و فروش ارز دیجیتال است. صرافی‌های متمرکز ارزهای دیجیتال، پلتفرم‌های آنلاینی هستند که برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال استفاده می‌شوند و رایج‌ترین ابزاری هستند که سرمایه‌گذاران برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند.

ممکن است مفهوم صرافی “متمرکز” برای سرمایه گذاران کمی گمراه کننده باشد، چون ارزهای دیجیتال اغلب “غیرمتمرکز” در نظر گرفته می شوند. «صرافی متمرکز ارزهای دیجیتال»، ایده متمرکزسازی استفاده از یک واسطه یا شخص ثالث برای کمک به انجام تراکنش ها اشاره دارد.

خریداران و فروشندگان به طور یکسان از واسطه برای کنترل منابع مالی استفاده می کنند که در بانک ها رایج است، جایی که مشتری به بانک اعتماد می کند تا منابع مالی آنها را کنترل و حسابرسی کند. در این روش کنترل منابع مالی آسانتر، کاربری آسانتر و فاکتور سرعت مناسب وجود دارد.

صرافی ارز دیجیتال متمرکز که با اسم های CEX و OTC و P2P شناخته می شود، عملکردی مانند صرافی های سنتی دارند. صرافی های ارز دیجیتال متمرکز یک دروازه هستند. صرافی های ارز دیجیتال متمرکز به عنوان یک مرجع واسط مرکزی به انجام معاملات کمک می کنند. در این پلتفرم، تراکنش های انجام شده امنیت بالایی برای کاربر ایجاد می کنند، اما کاربران اجازه کنترل کامل روی تراکنش ها و همچنین دسترسی به کیف پول شخصی خود را ندارند.

صرافی غیرمتمرکز (DEX) چیست؟

صرافی ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز (DEX)، صرافی است که به کاربران اجازه می‌دهد تا از آن برای تراکنش‌های مستقیم و همتا به همتای ارز دیجیتال، در سراسر یک پلتفرم آنلاین بدون هیچ واسطه اقدام به خرید و فروش ارزهای دیجیتال کنند. صرافی غیرمتمرکز با یک صرافی متمرکز سنتی متفاوت است، در صرافی متمرکز، یک نهاد شخص ثالث (به عنوان مثال بانک، پلت فرم معاملاتی، مؤسسه دولتی و غیره) نگهبانی از منابع مالی کاربران را بر عهده می‌گیرد و بر امنیت و انتقال دارایی‌ها بین دو طرف نظارت می‌کند.

تمرکز زدایی فلسفه اساسی در فناوری بلاک چین و فضای رمزنگاری است. اقتدار را از یک قدرت مرکزی می گیرد، توزیع می کند و آن را به دست کاربران می دهد. صرافی‌های غیرمتمرکز در چند سال گذشته محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند، به طوری که حجم معاملات نقطه‌ای به آرامی از صرافی‌های متمرکز به سمت صرافی های غیرمتمرکز در حال گسترش است.

رابط و تجربه کاربری در طراحی سایت صرافی ارز دیجیتال

در طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری سایت متمرکز ارز دیجیتال موارد مهمی وجود دارد:

1/ تجربه کاربری مناسب

صرافی های متمرکز کاملاً در برابر هک آسیب پذیر هستند، باید در درجه اول طراحی سایت صرافی متمرکز ارز دیجیتال بر ایجاد یک سیستم امنیتی قابل اعتماد تمرکز شود. مراحل ثبت نام باید با تایید شناسه کاربری و مجوز توکن به صورت اجباری طی شود. هویت اعضای جدید تأیید شود و برخی از اطلاعات شخصی خود را تکمیل کنند.

شرکت آوادیس در پروسه طراحی سایت صرافی با ارائه یک تجربه خوب ورود، فرآیند ثبت نام ساده و توضیح اینکه چرا هر مرحله مهم است، توجه کاربران را جلب کرده و به آنها احساس امنیت را القا کند. یک صرافی متمرکز یک اکوسیستم تمام عیار است، بنابراین حضور خوب برای معرفی ویژگی‌ها و قابلیت‌های محصول حیاتی است.

2/ ناوبری روان و عالی

وب سایت های صرافی ارز دیجیتال اغلب دارای چندین عملکرد، پیشنهاداتی خاص و گزینه هایی است که اعضای جامعه آن می توانند از آن بهره مند شوند. با این حال، چنین محیطی با ویژگی های غنی نیاز به ناوبری روان و ساده دارد که به کاربران امکان می دهد به راحتی در پلتفرم حرکت کنند و بلافاصله آنچه را که نیاز دارند پیدا کنند.

تحقیقات جامع رفتار کاربران و تست های A/B توسط تیم طراحی آوادیس، به درک بهتر نیازهای آنها کمک می کند. برای مثال، طراحی یک داشبورد سفارشی به عنوان صفحه اولیه برنامه کاربر، می‌تواند به طور قابل توجهی ناوبری را ساده کند. دسترسی کوتاه فوری به مهمترین اطلاعات و صفحات را فراهم کند و از سردرگمی کاربران جلوگیری کند.

3/ تجربه سفری خوب برای معامله گران در طراحی سایت صرافی ارز دیجیتال

برخلاف سیستم های غیرمتمرکز، طراحی سایت صرافی متمرکز (CEX) به یک رابط بصری و یک فرآیند تراکنش ساده نیاز دارد که به لطف راه حل های موثر و دانش طراحی رابط و تجربه کاربری امکان پذیر است. یک سایت صرافی ارز دیجیتال خوب، باید بتواند یک سفر خوب برای معامله گران باتجربه و تازه وارد ایجاد کند.

روش های راه اندازی سایت های صرافی ارز دیجیتال

1/ استفاده از سیستم های منبع باز و اپن سورس صرافی

برنامه نویسی سایت های صرافی ارز دیجیتال مزایای بیشماری برای توسعه نرم افزار دارد. این نرم افزار کاملاً رایگان است و زمان زیادی را صرفه جویی می کنند. دانلود می شوند و در طی چند ساعت صرافی ارز دیجیتال راه اندازی می شود. گیت هاب یکی از جاهایی است که می توانید سیستم های منبع باز صرافی که قبلاً حداقل یک بار به کار رفته اند و امتحان خود را پس داده اند، را یافت. همچنان نیاز مبرم به یک متخصص دارید تا ویژگیهای خاص مدنظر را توسعه دهد و قابل استفاده نماید. از معایب این نرم افزارها محدودیت هایی آن است که باید مورد توجه قرار بگیرند.

2/ طراحی سیستم صرافی از صفر

بر اساس ویژگی ها و نوع نیازهای کاری، می توانید با برنامه نویس ها و تیم توسعه متخصص آوادیس مشورت کنید و طراحی سایت صرافی خود را به ما بسپارید. این روش طراحی پرهزینه ترین روش است ولی می تواند مزایای زیادی داشته باشد; به دلیل برنامه ریزی با جزئیات، زمان مورد نیاز برای برنامه نویسی و دیباگ، تست کلی صرافی. طراحی سایت صرافی از صفر و پایه، بسیار زمان بیشتری نیاز دارد و گاهاً نیاز به یک سال زمان دارد، البته یک تیم توسعه بزرگتر می توانند این کار را در زمان کوتاهتر انجام دهند.

طراحی سایت صرافی
طراحی سایت صرافی

هزینه طراحی سایت صرافی ارز دیجیتال

اوضاع در بازار بورس داخلی ملال آور و بازار ارز دیجیتال رو به رشد است. افراد بسیاری، روزانه وارد حوزه خرید و فروش ارز آنلاین می شوند و همینطور بر آمار کاربران ایرانی در حوزه ارزهای دیجیتال، افزوده می شود. شرکت آوادیس در این راستا به شما کمک می کند تا با مناسب ترین هزینه و بهینه ترین زمان لازم، طراحی سایت اختصاصی صرافی رمز ارز خود را برای خرید و فروش آنلاین ارز دیجیتال داشته باشید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد هزینه طراحی سایت صرافی با ما تماس بگیرید.

— امیرحسین ستاری، آموزه های بازار آنلاین
کسب و کار آنلاین
وب سایت و نرخ تبدیل به مشتری
وب سایت شما مرکز اکوسیستم تجارت دیجیتال شما است. یک وب سایت بدون بهینه سازی نرخ تبدیل مانند یک ماشین بدون چرخ است، مسافر را به جایی نمی برد. با بهینه سازی نرخ تبدیل مشتری، به احتمال زیاد برای رشد و موفقیت تجارت آنلاین خود سرمایه گذاری می کنید. مراحل بهینه سازی نرخ تبدیل از ابتدای جلسات گفتگو و تحقیق در مورد کسب و کار شما شروع می شود و می تواند به طور مستمر ادامه پیدا کند.

— امیرحسین ستاری، آموزه های بازار آنلاین

دریافت پروپزال کسب و کار

رضایت مشتری : گنجینه ناب